İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Geleneksel elsanatları kursu…

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in talimatı üzerine harekete geçen Antakya Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu unutulmuş ya da unutulmak üzere olan geleneksel El Sanatlarını yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla kurslar açtı.
Ebru, Ahşap boyama, Tezhip, Ney yapımı sanatı, Rölyef, ığne Oyacılığı ve Gümüş işlemeciliği gibi meslek dallarında kurslar açan Halk Eğitim Merkezi bu meslek dallarına ilgi duyan herkese kapılarını açtı. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Antakya Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hidayet şişkin, söz konusu kursların Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz’in direktifleri doğrultusunda açıldığını söyledi.
Söz konusu sanat dallarıyla ayrı ayrı bilgi veren Antakya Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Hidayet şişkin, ayrıca Kış mevsiminin kendini iyice hissettirmesi üzerine ‘Yetkili Kalorifer Ateşçiliği’ kursu da açarak 2 ayrı grupta eğitim verdiklerini açıkladı. şişkin yaptığı açıklamada, “Kış mevsiminin gelmesi nedeniyle, hava kirliliğini önlemek ve enerji tasarrufu sağlamak amacıyla “Yetkili Kalorifer Ateşçiliği” kursu 2 ayrı gurup halinde akşamları mesai sonrası ve hafta sonları olmak üzere açılmış, yeni guruplar için kayıtlar devam etmektedir.
Antakya’mızın havasının temiz olması ve kaliteli bir yakım için Halk eğitimi merkezi “ Yetkili Kalorifer Ateşçiliği kursları” sizleri bekliyor” dedi. MESAı ıçı VE MESAı SONRASI HALıNDE ıKı AYRI GRUP Kantin işletmeciliği, yaşlı hasta bakımı, Bilgisayar işletmeciliği, Yabancı dil ıngilizce ve Almanca kurslarına kayıtların devam ettiğini hatırlatarak açıklamasını sürdüren şişkin, kurslar mesai içi ve mesai sonrası şeklinde iki ayrı grupta değerlendirildiğini anlattı. şişkin açıklamasının sonunda kurslarını açtıkları geleneksel meslek dalları Ebru, Ahşap boyama, Tezhip, Ney yapımı sanatı, Rölyef, ığne Oyacılığı ve Gümüş işlemeciliği gibi meslek dalları konusunda da kısa tanıtıcı bilgiler verdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir