İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gelin Altınlarla Kaçtı…

Hatay’da bedensel engelli Bülent Yıldız ile imam nikâhı ile evlendirilen beş günlük gelin M.Y. düğünde takılan altınlarla birlikte ortan kayboldu. Düğünde takılan 3 bin TL değerindeki altınları alıp kaçan Mersinli geline şuan hiç kimse ulaşamıyor.
 
Bedensel engelli şansız damat yaşadığı olayın şokunu ise halen üzerinden atamadığını söyledi. Bedensel engelli maaşıyla geçinen ve bahçesinde sebze yetiştiricili yapan Bülent Yıldız (35), yaklaşık 3 ay önce babasının asker arkadaşı Mehmet çakar tarafından Mersin’in Yenice Mahallesinden M.Y.(30) ile tanıştırıldı.
 
Daha sonra ailelerinin isteği üzerine evlenme kararı alan M.Y. ile Bülent Yıldız teli duvaklı düğün yaptı. Vefat eden babasının emekli maaşı kesilmemesi için resmi nikâh yaptırmaya yanaşmayan M.Y. evlendiği Bülent Yıldız ile yalnızca 5 gün birlikte kaldı. M.Y. daha sonra eşi Bülent Yıldız’dan Mersin’deki kardeşlerini görmek için izin istedi.
 
Bunun üzerine Bülent Yıldız “Birlikte gidelim”teklifinde bulundu. Ancak M.Y. bunu kabul etmeyerek birkaç gün kalıp geleceğini 5 günlük eşine söyledi. Bülent Yıldız daha fazla üzerine gitmeyerek gitmesi için müsaade etti. M.Y. düğünde takılan yaklaşık 3 bin TL civarındaki altını da yanına alarak Hatay’dan ayrılarak Mersin’deki ailesinin yanına gitti. Eşinden uzun bir süre haber alamayan Bülent Yıldız, bunun üzerine M.Y.’nin abisini aradı.
 
M.Y.’nin abisi Bülent Yıldız’dan her hangi bir suç duyurusunda bulunmamasını altınlarını getirip teslim edeceğini iletti. Uzun bir süre bekleyen Bülent Yıldız, şimdi 5 günlük eşi M.Y. ve hiçbir ailesinin telefonuna ulaşmaz oldu. Evinin elektrik ihtiyacını karşılamak için güneş enerjisinden yararlanacak kadar zeki olan bedensel engelli şansız damat Bülent Yıldız, düğünde takılan yaklaşık 3 bin TL değerindeki altınları alıp kaçan 5 günlük gelinin yaptıklarını yenik düşmenin ezikliğini yaşıyor. şimdi düğününe katılan yakınları ve çevresi de bedensel engelli Bülent Yıldız’ın yaşadıklarına üzülüyor.
 
BENıM GıBı çARESıZ BıRıNE BU YAPILIR MI?
 
Bulaşığını kendisi yıkayan, bahçe işlerini yalnız başına yapan bedensel engelli Bülent Yıldız yaşadığı akıl almaz olayı şöyle anlattı:”Benim gibi bir bedensel engelliye ve çaresiz birine bu yapılır mı? Resmi nikâh yaptıralım dedim beni kandırıp babasının emekli maşı birde benim bedensel engelli maaşımla daha iyi geçineceğimizi söyleyip imam nikâhlı evlenmezi istedi. Bende kabul ettim. Nerden bilebilirim ki bana böyle yapacağını? Beni rezil etti. Bunun bana kurulmuş bir tuzak olduğunu düşünüyorum. çünkü giderken arkasında hiçbir iz bırakmamak için düğün resimlerimizi ve kamera görüntülerimizi de alıp kaçmış. Bunun daha sonra farkına vardım.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.