İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gençlere Yeni ımkanlar Sunacağız…

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, AB uyumlu ‘Doğalgaz Tesisatçısı Kursu’nun ilk dersinde yer aldı. Gençlere seslenen Başkan Savaş, “Gençlerimiz birer altın bilezik kazanmış olacaklar” dedi.
 
Yusuf Binkaya çok Amaçlı salonunda başlanan kursa 216 genç arasında yapılan mülakat sonrasında 100 genç iştirak etme imkânına sahip oldu. MKü Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği öğretim üyelerinden Doç.Dr. Ergul Yaşar, Yrd.Doç.Dr. Yasin Erdoğan ve Yrd.Doç.Dr. Yakup Kar eğitmenliğinde 100 işsiz genç görecekleri eğitim sonrasında yapılacak olan sınavda başarılı olmaları durumunda ‘Doğalgaz Tesisatçısı Sertifika’sına sahip olacak.
 
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, doğalgazın şehrimize gelmesi ile kalifiye elemana ihtiyaç duyulacağını hatırlatarak, “Bu doğrultuda AB’ye sunulan projemiz kabul görmüştür. Bir projemiz daha Avrupa Birliğinde bulunmaktadır. Yıl sonuna kadar AB’ye toplam 10 proje başvurusunda bulunmayı hedefliyoruz.” dedi.
 
 
15-29 yaş arası lise mezunu 100 gence iş imkânı sağlayacak olan Doğalgaz tesisatçısı yetiştirme kursu’nun gençlere hayırlı uğurlu olmasını dileyen Başkan Savaş, “ışsiz gençlerimize iş imkânı sunmanın sevincini yaşıyoruz. MKü öğretim üyelerinden oluşan uzman eğitmenler tarafından doğalgaz konusunda kaliteli ve nitelikli insan yetiştirmenin ilk adımını atmış oluyoruz. Gençlerimize yönelik yeni istihdamlar oluşturmak bizlerin görevidir. Doğalgaz sektörü de bunlardan biridir” dedi.
 
Başkan Savaş, AB uyumlu Doğalgaz tesisatçılığı kursunun 2 ay teori ve 1 ay uygulama olmak üzere toplam 3 ay olduğunu belirterek, “Teori eğitimini başarı ile tamamlayan kursiyerlerin pratik uygulamaları atölye ortamında yapılacaktır. Proje kapsamında teori ve pratik eğitimini başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifika verilecektir” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir