İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gençlik Derneği’ nden Ramazan çadırı…

Anadolu Gençlik Derneği Hatay şubesi bir ilke imza atıyor; Ramazan çadırı. Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Hatay şubesi tarafından, Devlet Su işleri Müdürlüğü ile ıl Gençlik spor müdürlüğü arasındaki trafiğe kapalı yaya yolunda açılıyor.
AGD Hatay şube Başkanı Recep BLGıN ”Yardıma muhtaç insanlar yararına bütün ramazan ayı boyunca iftar çadırı açacağız.Yıllardır Türkiye’nin bütün illerinde ramazan çadırı açıldığı halde Hatay’ da böyle bir çalışma hiç yapılmadığından, bu konudaki eksikliği gidermek , yardıma muhtaç insanların ve iftar saatinde evine yetişemeyen Hataylı hemşerilerimizin iftar ihtiyacını karşılamak amacıyla böyle bir çalışmayı başlatmış bulunmaktayız.
Yaptığımız araştırma neticesinde en güzel mekanın DSı ile Stadyum arasındaki yol olduğunu ve buranın merkezi bir konumda olduğunu tespit ettik. Antakya Belediyesinin de desteğiyle Ramazan ayının birinci günü olan 21 Ağustos 2009 Cuma günü Ramazan çadırını açacağız.
Bu konu da bizlerden yardımlarını esirgemeyen, Antakya Belediye Başkanı Sayın Doç Dr. Lütfü SAVAş’ a, özel Kalem Müdürü Sayın Abdullah OKUR’ a, bütün hayırsever hemşerilerimize, bu çadırın kurulmasında büyük emekleri olan BEYZA PıLıç Yönetim kurulu başkanı Sayın Necmettin çALIşKAN’ a ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” dedi.
 
Konuşmasının devamında BıLGıN, ”ıftar çadırı günde 350 – 400 kişiye hitap edecek , yemekler günde 4 çeşit olacak ve farklı menülerle yemek yapılacak. Tüm yardıma muhtaç hemşerilerimizi çadırımıza bekliyoruz.” Dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir