İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Girişimcilerin Yanındayız…

Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda’yı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Hatay Genç Girişimciler Birliği Kurulu yöneticileri makamında ziyaret ettiler.
 
 
Hatay Genç Girişimciler Kurulu Başkanı çağrı Belibağlı, Mustafa Saraç ve Servet Uğutmen ziyaretlerinin amacının yeni kurdukları bu kurulu tanıtmak ve üniversite ile işbirliğini nasıl geliştirebiliriz ön görüşmesine yapmak için geldiklerini belirtiler. Başkan çağrı Belibağlı “TOBB’ne bağlı yeni oluşturulan bir kuruluz.
 
Kurulun amacı genç girişimci arkadaşlarımıza destek olmaktır. üniversitede öğrenci arkadaşlarımızı girişimcilik konusunda bilgilendirmektir. Bu amaçla üniversite ile işbirliği içinde Girişimcilik Merkezi kurmak istiyoruz. Girişimcilik konusunda ortak paneller düzenlemeyi amaçlıyoruz” dedi.
 
 
Rektör Canda ziyaret sırasında yaptığı konuşmada girişimcileri sürekli desteklediklerini, ders programlarında girişimcilik üzerine derslerin olduğunu belirterek “Genç arkadaşlarımın yaptığı çalışmaları destekliyorum. öğrencilerimizin girişimci olmaları için dersler koyduk. Girişimcilik konusunda yaptığınız tüm çalışmaları destek veririz. Sizlerden gelecek her türlü öneriye açığız.
 
 
 Okullarımızda uygulamaya yönelik eğitim yapıyoruz. Tarıma, sanayiye ve hizmet sektörüne yönelik ara eleman yetiştirmeye önem veriyoruz. Genç işadamlarımızın sosyal sorumluluk içinde yaptıkları bu çalışmayı önemsiyorum. Başarılı olmanızı dilerim” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir