İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gittiğiniz Yol, Yol Değil…

MHP Antakya Merkez ılçe Başkanı Fedai Yücedal yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ve AKP Hükümetini açılım konusundaki tavırları nedeniyle sert bir dille eleştirdi. Başkan Yücedal mesajında; ‘Bugün Türkiye; Siyasi belirsizliğin ve gerginliğin endişe verici bir nitelik kazandığı, toplumsal tedirginlik, yılgınlık ve huzursuzluğun giderek arttığı, korkunun toplum hayatının her alanına yayıldığı tehlikeli bir süreç yaşamaktadır’ diyerek, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Maalesef Türkiye bugün, PKK’ya teslim olmayı ve bölücü taleplerini hükümet eliyle hayata geçirmeyi yurtta sulh, Ermenistan’a, Barzani’ye ve Rumlara teslim olmayı, ABD’nin direktifleri doğrultusunda hareket etmeyi cihanda sulh olarak gören bir hükümet tarafından yönetilmektedir.
 
şehidine cenaze töreni yapılmasına tahammül edemeyen hükümet, vatandaşının haber alma ve konuşma hürriyetini kısıtlama arayışına girmiştir. Hükümeti, PKK’lı teröristlerden önce, vatandaşımıza demokrasi getirmeye ve vatandaşın temel hak ve hürriyetlerine saygı göstermeye davet ediyoruz.Ne üzücüdür ki, bugün Türkiye, şehit cenazelerinden tahrik olan bir Başbakan’ın ayıbını yaşamaktadır. Başbakan’ın niyeti yalnızca şehidi kucaklayan ve sahiplenen vatandaşlarımızı sorgulamak değil, aynı zamanda şahadete neden olan kutlu mücadeleyi aşağılamak ve küçümsemektir. Bu durum; katile sayın, şehide kelle diyen bir zihniyetin tezahürüdür.
 
özellikle son yıllarda, PKK’lı teröristlerin cenazelerinin belediye imkânlarıyla ve törenlerle kaldırılmasını nedense Başbakan’ın eleştirdiğine hiç şahit olmadık. şehadete neden olan katillerin sorgulanması gerekirken, şehidi omuzlarında taşıyanların sorgulanıyor olması çok düşündürücüdür.
 
Hiç kimse Milliyetçi Hareket Partisi’nin herhangi bir şehit cenazesini siyasi bir istismar konusu yaptığını, sadece şehitliği sahiplenmekten öte bir maksatla hareket ettiğini iddia edemez. Bu iddia sahipleri, ya akıl ve izandan yoksun kötü niyetlilerdir, ya da ülkücü Hareketin şanlı mazisini idrak edemeyecek kadar küçük beyinlilerdir.
 
Bu vesile ile buradan mevcut AKP Hükümetini ve Sayın Başbakan’ı bir kez daha uyarıyoruz; gittiğiniz yol, yol değildir. Bin yıllık kardeşliği yaşatmak noktasında kararlı ve inançlı olan bu kutlu davanın savunucuları her türlü ayrışmaya ve bölünmeye karşıdır. Bunun için de her bedeli ödemeye hazırdır.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.