İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Görevimiz Basınla Birlikte Olmak…

Basın ılan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, görevlerinin, ”ülkenin her yerinde basınla birlikte olup, bütünleşip hizmeti ayağına götürmek” olduğunu belirtti.
 
 
Atalay, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.
 
Hatay’da büyük bir potansiyelin bulunduğunu, bunun ülkenin değerlerine kazandırmak gerektiğini ifade eden Atalay, kentin sesinin daha gür çıkmasını sağlamak için gerekli temelleri atmak amacıyla buraya geldiklerini söyledi.
 
 
Tarihi geçmişi çok eski olan kentin daha fazla tanınması gerektiğini vurgulayan Atalay, bunda basının rolünün olmazsa olmazlar arasında bulunduğunu kaydetti.
 
Herkesin inandığını, yalansız ve iftira atmadan, şantaj yapmadan yazabilmesi gerektiğini ifade eden Atalay, böyle bir basını arzuladıklarını belirtti.
 
Atalay, görevlerinin ülkenin her yerinde basınla bir olup, bütünleşip hizmeti ayağına götürmek olduğunu söyledi.
 
Lekesiz de farklı dine inananların bir arada barış ve sevgi içerisinde yaşadığı Hatay’ın dünyaya örnek bir yer olduğunu söyledi.
 
Kentin, farklılıklarını ortaya koyan üç semavi dinin temsilcilerinden oluşan Medeniyetler Korosu’nun bulunduğunu ifade eden Lekesiz, koronun Türkiye’nin yanı sıra yurt dışında da çok sayıda konser verdiğini kaydetti.
 
Lekesiz, ziyaretin anısına Atalay’a hoşgörü, barış ve sevgiyi temsil eden anı tabağı hediye etti. Atalay, daha sonra Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı ziyaret etti. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir