İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Görüntüde tabelanın payıda büyük…

    Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, değişik tür ve tipteki tabelaların marka kent olma yönündeki engellerin başında geldiğini belirterek, tabelaların değiştirilmesinin bile kentin çehresini değiştireceğini söyledi.
 
    Hatay Sanayici ve ışadamları Derneği (HASıAD) ile Hatay Genç ışadamları Derneği (HAGıAD) üyelerini makamında kabul eden Vali Lekesiz, Hatay’ın marka kent olma yönündeki çalışmaların önündeki engellere değindi. Kendisinin, Belediye Başkanı’nın demesi veya ıl Genel Meclisi’nin karar almasıyla marka kent olunmayacağını ifade eden Vali Lekesiz, marka kent olmanın önündeki engellerin başında değişik tür ve tipteki tabelaların geldiğini söyledi.
 
    Farklı tabelaların çirkin görüntü oluşturduğunu ve marka kente engel olduğunu vurgulayan Lekesiz, sadece tabelaları değiştirerek, aynı tür ve tipte yapmakla bile kentin karmaşadan kurtulacağını, çehresinin değişeceğini ve topluma huzur geleceğini belirtti. ınsanların değişik yerlere farklılıkları görmek için gittiklerini hatırlatan Vali Lekesiz, “Bu nedenle insanlar Hatay’a farklılıkları görmek için geliyor. Yoksa aynı görüntüler kendi memleketlerinde de vardır. Sadece bir tabela değişikliği bile kente ayrı bir hava, ayrı bir görünüm katar” dedi.
 
     Marka kent çalışmalarının sadece Valilik veya Belediye tarafından olamayacağını ifade eden Lekesiz, bu konuda sivil toplum örgütlerine de büyük görevler düştüğünü söyledi. Sivil toplum örgütlerinin her şeyden önce sivil olması gerektiğini ve toplumu harekete geçirmede aktif rol oynaması gerektiğini vurgulayan Lekesiz, bu nedenle de sivil toplum örgütlerini önemsediğini belirtti.
 
    HASıAD Başkanı Mehmet Kılıçlar da yapmış oldukları projeler hakkında Vali Lekesiz’e bilgi verdi. Kılıçlar, bundan sonra yapmayı planladıkları projeleri içeren dosyayı da Vali Lekesiz’e takdim etti. HAGıAD Başkanı Aykut özbuğday da Antakya’nın, tarım sektörünün ve yatırımcının sorunları ile ilgili Vali Lekesiz’e bilgiler verdi.
 
     özbuğday, ziyarette Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz’e bir de Atatürk portresi hediye etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir