İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gözaltılarla Güçlendik…

Keşkek, “Yaşanan gözaltıların ardından konser çalışması yapacak olan arkadaşlara yardımcı olmak için konser tarihinden önce hem yorum elemanları, hem dinleyicileri olarak geldik. Fakat geldiğimizde gözaltılardan öncesine nazaran çok daha büyük bir sahiplenme ve kitlesel konser çalışması ile karşılaştık” 
 
 
 
 
H.Bozok
 
 
 
 
Pazar günü bir konser vermek üzere Hatay’a gelen Grup yorum üyeleri, konser organizasyonunu üstlenen arkadaşlarının emniyet güçleri tarafından gözaltına alınmasını protesto etmek amacıyla Ulus meydanı’nda bir basın açıklaması düzenlediler.
 
 
 
 
Grup yorum adına basın açıklamasını okuyan Cihan Keşkek, yaşanan gözaltıların ardından konser çalışması yapacak olan arkadaşlara yardımcı olmak için konser tarihinden önce hem yorum elemanları, hem dinleyicileri olarak Hatay’a geldiklerini, fakat geldiklerinde gözaltılardan öncesine nazaran çok daha büyük bir sahiplenme ve kitlesel konser çalışması ile karşılaştıklarını dile getirdi.
 
 
 
 
“Hazmedemiyorlar”
Pazar günü verecekleri konseri emperyalizme karşı direnen Suriye halkı ile dayanışmak ve AKP’nin emperyalizmle kurduğu işbirliğine karşı seslerini yükseltmek, Türkiye’deki halklar olarak bu katliama ortak olmayacaklarını göstermek için düzenlediklerini kaydeden Keşkek, “AKP iktidarı işbirlikçi tavrının teşhir olmasını ve halkımızın kendisine karşı örgütlenmesini, bir araya gelmesini hazmedemiyor. Yüzbinlerce insanımızla “Bağımsız Türkiye Konseri”nde bir araya gelmemiz 1 Mayıs’ta yüzbinlerce insanımızın kendi politikalarına karşı bir araya gelmesini ve sesini yükseltmesini hazmedemiyor. Aslında bir araya gelen bu yüzbinlerin kendi iktidarlarının sonu olduğunu görüyor ve korkuyorlar.” Dedi.
 
 
 
 
Keşkek açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi:“Amaçları çaresizlik ve Korku Yaratmak”
“Bu tutuklama ve gözaltıların kendilerini engelleyemeyeceğini bilmelerine rağmen asıl amaçları halkımız üzerinde bir moral bozukluğu, çaresizlik ve korku yaratmak istemeleridir. Bunu başaramayacaklarını Pazar günkü konserimizde görecekler.Son söz olarak bu süreç şu ayrımı çok net ortaya koymuştur. Bir yanda ülkesinin bağımsızlığı için mücadele verenler, parasız eğitim parasız sağlık isteyerek füze kalkanına karşı gelerek mücadele edenler, diğer yanda ise emperyalizmin döktüğü kana ortak olan halkına açlığı, yoksulluğu, zulmü reva görenler, asıl vatanseverlerin halkını sevenlerin kimler olduğunu net bir şekilde görüyoruz.”Keşkek açıklamanın sonunda, Grup yorum olarak şarkılarını emperyalizmin ve onunla işbirliği yapanların korkusu, halkların ise umudu olması için söylemeye devam edeceklerini belirtti.Basın açıklamasının ardından, türküler söylenip halaylar çekildi. 
 
 
 
 
Melodi FM’in Konuğu Olacaklar
Bu arada Pazar günü 16.00’da Maksim’deki Doğuş Okulları önünde bir halk konseri verecek olan  “Grup Yorum” üyeleri, konser öncesi Cumartesi günü 98,5 Melodi FM’in konuğu olacak Grup yorumun canlı yayın konuğu olacağı “Ali’yle Sıra dışı” Programını, Cumartesi Günü Saat 18.00’dan itibaren Halkın Radyosu 98.5 Hatay Melodi FM’den Canlı olarak takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir