İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gücümüz Sözümüzden Gelir

Has Parti Danışma Meclisi üyesi ve Hatay ıl Başkanı Altunöz; “Has Parti’nin gücü sözünden gelir. 
 
 
 
Halkımızın Has Partiye yönelik ilgisinin altında sözünün gücü var. 
 
 
 
Biz insanlık tarihinden bu yana güçlüden yana değil, haklıdan yana söz ve söylem geliştirdik. Siyasetimizi Hak merkezli olarak geliştirdik. 
 
 
 
Güç merkezli siyasete hiç itibar etmedik”
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Has Parti Danışma Meclisi üyesi ve Hatay ıl Başkanı Besim Altunöz yazılı bir açıklama yaparak, Has Parti’nin gücünün sözünden geldiğini söyledi.
 
 
 
Halkın Has Partiye yönelik ilgisinin altında sözünün gücü olduğunu kaydeden ıl Başkanı Altunöz, “Biz insanlık tarihinden bu yana güçlüden yana değil, haklıdan yana söz ve söylem geliştirdik. Siyasetimizi Hak merkezli olarak geliştirdik. 
 
 
 
Güç merkezli siyasete hiç itibar etmedik. Bu partiyi hakkın adaletin sözünü egemen kılmak için uğraştık.” Dedi.
 
 
 
Has Parti olarak, Habil ve Kabil’den bu yana süren insanlığın iyilik, adalet ve merhamet mücadelesinin tarafında yer aldıklarını dile getiren Altunöz açıklamasını şöyle sürdürdü:
 
 
 
“Biz Has Parti kadroları olarak Habil’den yanayız, biz Has Parti kadroları, Peygamberimizle kılıç tutan, Bedir Uhud, Hendek, Hayber, Mute, savaşlarında ki sahabelere özendik, onların kurduğu Asrı Saadet düzenini politik ütopyamız olarak kabul edip, çalıştık.
 
 
 
Biz Has Partiyi kurarken, Kerbela şehitlerinin tarafından tarihi sahiplendik. 
 
 
 
Evet, birileri güçlü olabilir, Fakat tarihi haklılar yazar dedik.
 
 
 
Tarih bize şunu öğretti. Evet, şu an zengin olabilirsiniz, güç siyaseti yapabilirsiniz, ama tarih sizi nasıl yazacak o önemlidir. Bu nedenle Has Parti’yi alın teri ile geçinenler sahiplendi. 
 
 
 
Bize güç veren Akasya mahallesinde ki asgari ücretle çalışanlardır, bize selam veren, gecesi gündüzü olmayan polisler, öğretmenler, memurlar… Bize kapılarını açan Alpagot Mahallesi halkı, şirince’nin şirin yiğit insanlarıdır. 
 
 
 
Bize güç veren Bağkur borcunu zorluklar içerisinde ödeyen esnaflar, köylüler, yatırım yapan risk alan işçisinin hakkını hukukunu gözeten işadamlarımızdır.
 
 
 
Tarih güçlüyü değil haklıyı yazar. ısyancı Filozof Said Nursi’yi yıllarca baskı zülüm, işkence, sürgün mahpus ettiler.
 
 
 
 Onun haklı düşüncelerini yok edebildiler mi? Bugün dünyada milyonlarca Said Nursi kelamı kitabı yayınlanıyor. Milyonlarca, okuru var. Said Nursi’nin mezarının bile olmaması, onun haklılığını yok edebildi mi?
 
 
 
Türkiye’de 1960, 1970, 1980 ve 28 şubat darbeleri, halkın adalet özgürlük mücadelesini engelleyebildiler mi? Her türlü baskı ve zulme karşı halkın yiğit evlatları darbelere karşı mücadele vermiştir.
 
 
 
ışte Has Parti’yi var eden destur düşünce fikir insanlık tarihinin ve Anadolu’nun haklı mücadelesinde taraf tutmasında yatıyor.
 
 
 
Has Parti’de saf tutan her üye, yönetici ve kadroyu böyle görüyoruz. Adalet ve hak mücadelesi ne bizimle başladı, ne bizimle bitecektir. Allah bize ömür nasip ettikçe, adaletin ve hakkın tarafında olacağımıza halkımıza söz veriyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir