İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Güder, ATB ‘yi ziyaret etti…

Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, TOBB Yönetim kurulu üyesi ve ATB Başkanı Mehmet Ali Kuseyri’ye iadeyi ziyarette bulundu.
Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Koça ve Prof. Dr. Mehmet Dalkız’ın da eşlik ettiği ziyarette konuşan MKü Rektörü Prof. Dr. Güder, “ılimizin ticari yönden kalkınması için her vesileyle Mustafa Kemal üniversitesi olarak destek vereceğimizi kararlılıkla ifade ediyoruz.” dedi.Mustafa Kemal üniversitesi’nin gelecekteki 4 yılsonunda bilimsel camiada ilk 10 sırada olması için canla-başla gayret edeceklerini ifade eden Rektör Prof. Güder, “Bu çalışmaları yalnız başımıza yapmamız mümkün olmayacaktır. ılimizde kurulu olan sivil toplum kuruluşları ve oda başkanlarıyla iyi iletişim, iyi işbirliği, karşılıklı anlayış ve özveriyi sergileyerek yürüteceğimiz çalışmalarla MKü’nün çok daha fazla ivme kazanacağına inanıyorum.” dedi.
 
Antakya Ticaret Borsa’sının ılimizin ticari faaliyetleri yanında birçok yeniliklere öncülük ettiğini bildiklerini belirten Rektör Prof. Dr. Güder, “Bugün bizim öğrencilerimizin barınması için üniversitemizin kuruluşundan itibaren çok yönlü katkılarınız oldu. Daha önce yurtlar yaptınız. ınanıyorum gelecekte hem üniversitemizin gelişmesi için hem de ilimizde öğrencilerimizin barınma problemlerini çözmek için, sosyal ve kültürel yönden gelişmesi için her türlü öz katkıyı sağlayacağınız inancıyla başta şahsınız olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerinize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
 
KUSEYRı: 1992 YILINDA KURULAN üNıVERSıTEMıZ şUANA KADAR BıRçOK HıZMET ALMIşTIR
TOBB Yönetim Kurulu üyesi ve ATB Başkanı Mehmet Ali Kuseyri de ziyarette yaptığı konuşmada, “Antakya Ticaret Borsası ve şahsım adına M.K.ü. Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder’e yaptıkları nezaket ziyaretinden dolayı hoş geldiniz diyorum. Borsamıza yaptığınız ziyaret bizleri mutlu etmiştir.” diyerek konuşmasına başladı.
 
1992 yılında kurulan üniversitenin şuana kadar birçok hizmet aldığını ve ilimize de hizmet ettiği inancını taşıdığını belirten Başkan Kuseyri, “Sayın Güder’ün Mustafa Kemal üniversitesi’nin çıtasını aldığı noktadan daha yukarılara taşıyacağına, üniversitenin kurumsallaşmasına büyük katkılar sağlayacağına, kampüsleri daha yaşanabilir hale getireceğine, üniversite hastanemizin bölgede parmakla gösterilir bir hastane haline geleceğine, idare ile uyum içerisinde, üst düzey işbirliği ile Hatay’a üniversitemize yakışır hizmetler geliştirileceğine yürekten inanıyorum.
 
Rektörümüzle birlikte eğitim kalitesinin de Türkiye’nin önde gelen üniversiteler arasında yer alacağına hiç şüphemiz yoktur.
O samimiyetin, o inancın, o iradenin ve o azmin sayın Rektörümüzde olduğuna inancım sonsuzdur. Kendisine bir kez daha tebriklerimi ve teşekkürlerimi iletiyorum. Görevinde başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.
 
Ziyarette ATB Başkanı M. Ali Kuseyri Rektör Güder’e anı tabağı verirken Rektör Güder de MKü’yü tanıtan kitaplar ile bir kavanoz bal hediye etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir