İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Günay Karacaoğlu Sahneye Çıktı …

Meclis Kültür ve Sanat Merkezi’nin faaliyet programı çerçecevesinde yeni bir tiyatro oyununa daha imza atıldı.Sanata ve sanatçıya değer veren bir anlayış ile çalışmalarına devam eden Meclis Kültür ve Sanat Merkezi tarafından güzel başarılı bir oyun daha tiyatroseverlerin beğenisine sunuldu.
 
Günay Karacaoğlu’nun oynadığı ve 2 perde komedi olan “Basit bir ev kazası” isimli oyun Meclis Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanat severler ile buluştu.Televizyon ve sinema dünyasının sevilen oyuncusu Günay Karacaoğlu, tek kişilik komedi “Basit Bir Ev Kazası” oyunuyla tiyatro seyircisinin karşısına çıktı.
 
 Murat ıpek’in yazdığı ve yönettiği “Basit bir ev kazası” isimli oyun ve oyuncu Günay Karacaoğlu, 2008-2009 Muhsin Ertuğrul- Sadri Ilışık ve Afife Jale Tiyatro ödüllerini ve komedi dalında en iyi kadın oyuncu ödülünü alarak, başarılı bir oyuncu olduğunu ortaya koymuştu… 
 
Güneyler Group katkıları ve Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu organizesi ile Antakya’ya gelen oyun, Meclis Kültür ve Sanat Merkezi’ni dolduran yüzlerce sanat severe neşeli dakikalar yaşattı.  “Basit Bir Ev Kazası”, hayatında gerçekler ve hayalleri arasında gelgitler yaşayan, aradığı aşkı bulamamış bir ev kadınının yaşadıklarını ve kurduğu hayal dünyasında mutluluğu arayışını anlattı.
 
 
“Basit Bir Ev Kazası” oyununda Günay Karacaoğlu’nun canlandırdığı “Songül” karakteri her kadının günlük yaşamında zaman zaman aklından geçenlere, düşlerine, isteklerine dair dile getiremediklerini cesurca dile getirdi. Oyunda, kadınların, aşka, evliliğe, aile kavramına ve genel olarak hayata bakışına bir ayna tutuldu. Başarılı sanatçı Günay Karacaoğlu bunu yaparken kimi zaman güldürdü, kimi zaman hüzünlendirdi.
 
 
 Karacaoğlu, “Basit Bir Ev Kazası” oyununda kara mizah öğelerini kullanarak eğlenceli bir dille kadınların dünyasını hem kadınlara hem de erkeklere anlattı ve izleyenleri kahkahalara boğdu.  ıki saate yakın süren oyunda tiyatroseverler, neşeli dakikalar yaşadı. Oyun sonunda tiyatroseverler başarılı sanatçı Günay Karacaoğlu’nu uzun süre ayakta alkışladılar. ıki perdelik komedi oyununun dekor ve sahne tasarımı Barış Dinçel, müzikleri çiğdem Erken tarafından hazırlandı.
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir