İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Haberimiz yankı buldu…

Asya Gazetesi’nde yayınladığımız ; “Arıtma sorun, hep sorun” başlıklıklı haberimize yönelik , belediye yönetimi tarafından bir açıklama yapıldı. Arıtma Tesisi’nden yayılan ve şikayet konusu olan pis kokuyu gidermek üzere takılan sistemden çıkan uğultunun giderilmesi için çalışmaların sürdüğü ve sesin en aza indirilmesi için ilgili firmaya ihale edildiği açıklandı.
 
Belediyece yapılan yazılı açıklama şöyle:
 “Arıtma Tesisi’ndeki koku sorununun giderilmesi amacıyla tesise monte edilen Blowier cihazının normal desibel değerlerini aşan oranlarda ses çıkarması nedeniyle Antakya Belediyesi’nce bir dizi çalışma yapılıyor. Cihazın çalışma aşamasında çıkardığı ses düzeyinin en aza indirgenmesi ve gürültü kirliliğine neden olmaması amacıyla Antakya Belediyesi’nce ihaleye gidildi. Gerçekleştirilecek olan ihale sonrasında cihaza bir ses izolasyonu sistemi takılması planlanıyor” dendi.
 
KISA SüRE ıçıNDE SORUN GıDERıLECEK …
 
Konuyla ilgili yapılan açıklamada takılacak ses izolasyon sisteminin Arıtma Tesisi’nin yakınında ikamet eden bölge sakinlerinin gürültü sorununu ortadan kaldıracağı görüşünü dile getiriyor. Tesisin, Asi Nehri’nin ekolojik dengesinin korunması adına oldukça önemli bir yatırım olduğuna dikkat çeken Antakya Belediyesi yetkilileri, tesis ile ilgili tüm sorunların planlandığı şekilde çözümlendiğini ve bölge sakinlerinin rahat ve huzurlu bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri adına çalışmalarının sürdüğünü dile getirdiler.
 
 Antakya Belediyesi yetkilileri ayrıca yapılacak çalışmaların kısa bir süre zarfında tamamlanacağını belirterek, “Vatandaşlarımızın bu konuda göstermiş oldukları hassasiyet ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz.” dediler.
 
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir