İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

HAGıAD Kıbrıs’ ta…

      Hatay Genç ışadamları Derneği (HAGıAD) Başkanı aynı zamanda TüGıK Yönetim Kurulu üyesi Aykut özbuğday, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin (KKTC) kuruluşunun 26. yıl dönümü nedeniyle bir dizi görüşmelerde bulunmak üzere Kıbrıs’ a gideceği bildirildi.
özbuğday, yazılı açıklamasında, HAGıAD, TüGıK – ıstanbul Genç Girişimciler Derneği (ıSGıD) ve Kuzey Kıbrıs GıAD katılımıyla 13-15 Kasım 2009 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ ne gerçekleştirilecek ziyaret programı kapsamında Kuzey Kıbrıs Genç ış Adamları Derneği (KUZEYKIBRISGıAD) Başkanı, aynı zamanda KKTC’ de Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat ATUN ve KKTC Başbakanı Derviş Eroğlu’ nu ziyaret edecek olan heyet, KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile de bir görüşme yapacağı belirtildi.
özbuğday, açıklamasında, “Resmi ziyaretlerin ardından Kuzey Kıbrıs GıAD üyeleri ve Kıbrıslı iş adamlarıyla ikili görüşmeler yapılması planlanmaktadır. Uğradığı haksız ambargo ve çifte standartlı politikalar nedeniyle ekonomik açıdan gelişmesine sürekli engeller konan KKTC’ li kardeşlerimize yalnız olmadıklarını bir kez daha yinelemek istiyoruz. ılimiz için de ayrı bir öneme sahip KKTC ‘ de 25000 dolayında hemşerimiz çalışmakta veya ikamet etmektedir. Eğitim kurumlarından mezun olan ve halen okuyanlarla, Hatay havaalanından karşılıklı her gün yapılan seferlerle ticari ve kültürel ilişkilerimiz her geçen gün artmaktadır” dedi

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.