İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hainlere Fırsat Vermedik

Vali Lekesiz, “Güvenlik güçlerimiz, Ramazan Bayramı öncesinde ülkemizi infiale sürükleme arzusu ile hareket eden Terör örgütü mensuplarına fırsat vermemişler, tam tersine onları, umduklarını bulamayacak şekilde derhal ters yüz ederek kendi sicillerine de oldukça başarısız olarak yazılacak bir eylemle baş başa bırakmışlardır” 
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, önceki gün saat 23.50 sıralarında Erzin’de yaşanan terör olayına yönelik olarak bilgi almak ve incelemelerde bulunmak üzere gittiği Erzin’de konuyla ilgili olarak basın toplantısı düzenledi.
 
 
 
Yaşanan hain saldırılarla ilgili aldığı bilgi ve değerlendirmelerin ardından düzenlediği basın toplantısında, hain saldırının ayrıntılarını ve son bilgileri basın mensuplarına aktardı.
 
 
 
Vali Lekesiz, Erzin ılçe Merkezinde güvenlik kuvvetleri tarafından bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik arama sırasında şüphelenilerek durdurulmak istenen araçtan açılan ateş sonucu, iki polis memurunun hafif şekilde yaralandığını, görevli güvenlik kuvvetlerinin açtıkları ateş sonucu teröristlerin kaçmak zorunda kaldıklarını, bahsi geçen aracın terk edilmiş halde bulunduğunu, araçta yapılan incelemede; 2 adet el bombası, 1 adet telsiz bulunduğunu kaydeden Lekesiz, araçtaki kan izlerinden teröristlerin yaralandıklarının değerlendirildiğini ifade ederek, terör örgütü mensuplarının gasp ettikleri ikinci aracın Başlamış Köyü yakınlarında terk edilmiş halde bulunduğunu, araçta bulunan yoğun kan izlerine ve evinden otomobili gasp edilen vatandaşın ifadesine göre 3 teröristin ciddi olarak yaralı olduğunun değerlendirildiğini söyledi.
 
 
 
“Eş Zamanlı Olarak Kaymakamlık Lojmanına da Saldırıldı”
 
 
 
Aynı saatte Kaymakamlık Lojmanına, gasp ettikleri değerlendirilen araç ile bölücü terör örgütü mensupları tarafından ateş açıldığı, Kaymakamlık Lojmanını koruyan polis memurlarının karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada teröristlerin ellerindeki roketatarı ateşleyemeden kaçmak zorunda kaldığı bilgisini de paylaşan Lekesiz, ‘Görevli polis memurları iki teröristi vurduklarını belirtmişlerdir. 
 
 
 
Terk edilmiş olarak bulunan araçta yoğun kan izleri tespit edilmiştir.
 
 
 
 Diğer yandan Lojman önündeki yolda; patlatılmaya fırsat bulunamayan Rpg-7 Roketatar ve bir adet mühimmatı ve bir terörist ayakkabısı bulunmuştur. çatışmayı takiben yapılan incelemelerde, Erzin Hükümet Konağı yakınına patlatılmak üzere park edilen yaklaşık 70 kilo patlayıcı yüklü araç bomba imha uzmanları tarafından teröristlerin patlatmasına imkân vermeden etkisiz hale getirilmiştir. çatışma sonrasında bölücü terör örgütü mensuplarından, (1) adet Rpg-7 Roketatar ve mühimmatı, (1) adet Uzi marka otomatik silah ve mühimmatı, (1) adet tabanca, (7) adet el bombası, (3) adet el telsizi, 3 kalaşnikof piyade tüfeği ve çok sayıda otomatik silah mermi ve şarjörü ile birlikte, olayda kullanılmak üzere gasp edilen (4) adet otomobil ele geçirilmiştir.’dedi.
 
 
 
“1 Terörist Sağ Olarak Ele Geçirildi”
 
 
 
Polis özel harekât birimleri ve jandarma özel birlikleri tarafından derhal kan izlerinin takibi sonucunda arama tarama faaliyetlerinin dün akşamdan itibaren yapılmaya başlandığını ve devam ettiğini de ifade eden Lekesiz, Bu arama tarama faaliyetlerinin olumlu sonuç verdiğini, arazide yapılan arama tarama çalışmaları neticesinde bir teröristin sağ olarak ele geçirildiğini belirterek, ele geçirilen teröristin “Kendisi gibi en az 2 tanesinin daha yaralı olduğunu ve yakın bölgede olabileceği” bilgisini verdiğini ve arama tarama faaliyetlerinin alınan bilgiler doğrultusunda devam etmekte olduğunu söyledi.
 
 
 
“Terör örgütünün ıç Yüzü Bir Kez Daha Ortaya çıkmıştır”
 
 
 
Hiçbir toplumsal değeri ve hiçbir kutsalı olmayan, bu topraklara kin ve nefret tohumları ekmek isteyen bir terör örgütü ile karşı karşıya olduğumuzu belirten Vali Lekesiz, “Bir Ramazan ayında üstelik de Kadir Gecesi’nin bir gün öncesinde kardeş kanı dökmek isteyen bir terör örgütü ile karşı karşıyayız. Bu vesile ile tüm halkımız örgütün iç yüzünü bir kez daha görmüştür diye değerlendiriyorum. Onların kardeş kanı dökmeye, kardeşler arasında kin ve nefret duygusu ekmeye yönelik faaliyetleri bu topraklarda başarısız ve sonuçsuz kalacaktır.” şeklinde konuştu.
 
 
 
“Ters Yüz Oldular”
 
 
 
Söz konusu olayda büyük bir koordinasyon içerisinde hareket eden ılçe Kaymakamı, ıl Jandarma Komutanı ve ıl Emniyet Müdürü ile güvenlik birimlerinin her kademesinde görev alanlara teşekkür eden Vali Lekesiz, ‘Güvenlik güçlerimiz, Ramazan Bayramı öncesinde özelde ilimizi genelde ise ülkemizi bir infiale sürükleme arzusu ile hareket eden örgüt mensuplarına fırsat vermemişler tam tersine onları, umduklarını bulamayacak şekilde derhal ters yüz ederek kendi sicillerine de oldukça başarısız olarak yazılacak bir eylemle baş başa bırakmışlardır.’dedi.
 
 
 
“Yaralılarımızın Sağlık Durumları ıyi”
 
 
 
Lekesiz Osmaniye Devlet Hastanesi’nde tedavileri devam eden 2 polis memurunun ise hayati tehlikelerinin bulunmadığını da sözlerine ekledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir