İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Halk Müziği Hazinedir…

Gençlik Hizmetleri Türk Halk Müziği (şM) solist grup yarışması geçtiğimiz hafta sonu Antakya’da yapıldı.
 
Meclis Kültür Merkezi’nde gerçekleşen yarışma 15-20 ile 21-30 yaş grupları arasında yapıldı.Yarışmaya Diyarbakır, Adıyaman, Adana, K. Maraş ve Nevşehir ıllerinden 32 kız ve erkek solist katıldı.
 
 Yarışmanın açılışında konuşma yapan Hatay Gençlik Merkezi Müdürü Adnan Gülistan, ”Bugün bu tarihi mekânda yapılmakta olan Türk Halk Müziği Solist yarışmasına katılmanız, katkılarınız ve özellikle de ilimize teşrifleriniz nedeniyle mutluluk duyuyorum.” dedi.
 
 
Türk Halk Müziği Solist Grup Yarışması’nın Hatay’da yapılmasında büyük katkıları bulunan başta Gençlik Hizmetleri Daire Başkanı Adnan Gül’e ve tüm emeği geçenlere teşekkür ettiğini belirten Müdür Gülistan, ”Duygularımızı ve düşüncelerimizi en güzel bir biçimde dile getiren Türk Halk Müziği, adından de anlaşılacağı gibi halkımızın acı, tatlı, sevgi ve özlem duygularını, kahramanlık ve mertlik gibi ulusal özelliklerini dile getiren bir hazinedir.” açıklamasında bulundu.
 
 
Yarışmada 15-20 yaş grubunda kız solist Hilal öz, Damla Tuğçe Sağır, Cevher Bulut, Duygu Yaldız, Merve Aydoğan, ırem özdemir, özlem şenlik, Gülay Karataş, Beste Gizem, Erkek solistler Fatih Kadı, Volkan Gülkıran, Hakan çiğdem, Ahmet Beküç, ısmail Yıldız, Recep Tanyıldız, Zübeyir Göçmen, Onur Ezer, 21-30 yaş grubu kız solist Tuğba Yılmaz, Medine Münevver ünal, Güneş Tatlıdil, Esif Sarıboğa, Serap Ekinci, Gülay Kozan, Erkek solistler Mehmet özbağ, Mahir Ulaş, Yılmaz Salman, Onur Aydın, Nihat Mugüllioğlu, ısmail Yıldız, Hamdi Say yarışmada birincilik için ter döktüler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir