İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Halk otobüslerinin trafik yorumu…

Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Halil Kadife ile 2. Başkan Muhammed Karasolak uygulamanın bugüne kadar gözlenen olumlu ve olumsuz taraflarını değerlendirdiler. Değerlendirmelerine tek yönlü caddelerden başlayan ikili, tek yön tercihli yollardan olan Atatürk, ınönü ve Saray caddelerinin Cumhuriyet meydanında trafiğin rahatlamasını sağladıklarını söylediler.
 
Yeni açılan Mehmet Yeloğlu köprüsünün de söz konusu bu rahatlamaya önemli katkı sunduğunu hatırlatan Kadife ve Karasolak ancak uygulama öncesinde yoğunluk yaşayan diğer bölgeler ızzet Güçlü, ıstiklal, Kurtuluş, Fatih ve Yavuz Selim caddelerindeki yoğunluğun önlenemediği gibi sorunun uyguluma sonrası 75. yıl Bulvarına da sıçradığını söylediler. Bu çerçevede Trafik düzenlemesi sonrasında Cumhuriyet ve Adnan Menderes caddelerindeki tek yön uygulamasının tamamen ters yönde değiştirilmesini isteyen Kooperatif Başkanı Kadife, Fatih caddesinin ise çift yönlü olarak trafiğe açılmasını istedi. Sistemden halkın memnun olmadığının altını özellikle çizen Başkan Halil Kadife, uygulama ile birlikte güzergâhların uzadığını yakıt masraflarının da arttığını söyledi.
 
Hat sayıları düşecek…Kooperatif Başkanı Halil Kadife kamuoyunda dolaşan ‘uygulama sonrası halk otobüsleri hat sayısını artıracak’ yönündeki iddialarında kesinlikle doğru olmadığını, hat sayısını çoğaltmak bir yana, hali hazırda 4 hatla mahkemelik olduklarını ve iddiaların tam aksine sayıyı düşürmeye çalıştıklarını söyledi. Kadife açıklamasında, “Biz esnafımızın çalışma koşullarının iyileştirilmesi için uğraş veriyoruz. Başkaca bir derdimiz de yoktur. çevre belde araçlarıyla ilgili alınan kararlara müdahalemiz olduğu ve işlem sonucunda 30 araç artırımına gidileceği iddiaları tamamen yalandır ve senaryodan ibarettir. Daha önce belediye yönetimi tarafından alınıp, tarafımızdan çalışması engellenen ve idari mahkemeye dava açtığımız 4 araç ortada iken böyle bir yalanının kamuoyu ve yöneticilerimizi yanıltmak amacı gütmektedi

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir