İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Halkımızla El Ele Verdik…

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, geçtiğimiz hafta Perşembe günü yaşadığımız sel felaketinin Antakya’daki kurumlar ve halkla birlikte el ele vermek suretiyle en az zararla atlatıldığını bildirdi.
 
Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Valilik koordinesindeki çalışmalarla hasarın en asgari düzeyde tutulmasına alışıldığını bildirdi ve katkısı olan tüm kişi ve kurumlara teşekkür etti. Belediye Başkanı Lütfü Savaş açıklamasında, yoğun yağışın yaşandığı andan itibaren oluşturulan kriz masasının halkın tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte bir görev üstlendiğini ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“15 Nisan 2009 çarşamba gününü Perşembe gününe bağlayan gece yaşanan yoğun yağış, kentimizde etkili olmuş ve birçok mahallemizde sıkıntılı anlar yaşanmasına neden olmuştur. Antakyalı hemşehrilerimizin tüm ihtiyaçlarının sağlanması amacıyla oluşturulan Kriz Masası, Hatay Valiliği’nin koordinasyonunda Antakya Belediyesi, DSı, TEDAş, Köy Hizmetleri, Türk Telekom ve Sivil Savunma Hatay ıl Müdürlüğü kurumlarının özverili çalışmaları sonucu başarıyla yönetilmiştir. Ayrıca bu konuda Antakyalı hemşehrilerimizin gösterdiği hassasiyet ve özveri de takdire şayandır. Yoğun yağışın yaşandığı anlarda yanımızda bulunarak bize destek olan ve hassasiyet göstererek bir bütün olduğunu gösteren Antakya Halkı, özveriyle çalışarak bu doğal afetin zararlarının en aza indirgenmesi konusunda büyük pay sahibi olmuştur. Bu vesileyle alınan önlemlerle daha büyük zararlara neden olması engellenen yoğun yağışın verdiği zararlar dolayısıyla halkımıza geçmiş olsun dileklerimi iletirken sıkıntılarının giderilmesi noktasında Antakya Belediyesi olarak imkânlar dâhilinde her türlü desteği vereceğimizi belirtiyor, yaşanan sıkıntılı anlarda bizlerden desteklerini esirgemeyerek özveriyle hareket eden Antakyalı hemşehrilerimize ve kamu kurumlarına teşekkürü bir borç biliyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir