İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Halkın Seçimine Saygılıyız…

Hatay Millet-vekili Fuat çay, 29 Mart yerel seçimlerinde halkın Samandağ yönetimine öDP’yi getirip CHP’ye muhalefet görevi verdiğini söyledi.
 
Yaptığı seçim değerlen-dirmesinde Türkiye genelinde beklendiği gibi Ak Parti’nin 8 puan düşerek kırılma noktasına geldiğini belirten çay, “CHP ise yükselişe geçmiştir” dedi. AK Parti iktidarı yok olacak “Tehdit, şantaj, din istismarı, devlet adamlarını kullanma, ulufe ve sadaka dağıtma ve seçim rüşveti AK Parti’nin düşüşünü önleyememiştir” diyen çay, “Türkiye üzerine kabus gibi çöken ayrımcılık, din istismarı, yolsuzluk, antidemokratik uygulamalar, laik ve demokratik rejime karşı sinsi çalışma ve tehditler sonuç vermemiştir. AK Parti iktidarının önümüzdeki genel seçimde yok olacağına inanıyorum” dedi.
 
Bir çok hizmet getirdik Samandağ ilçesinde yapılan yerel seçimleri de değerlendiren çay, “Samandağ’da CHP’nin Ali Terzi başkanlığında, halkın kazanımları yanında eksiklerimiz mutlaka olmuştur. Bir kentin kent olmasının olmazsa olmazlarından bir çok hizmet Samandağ’a getirilmiştir. Kanalizasyon çalışmaları nedeni ile kazılan sokaklar çamur olmuştur.
 
Sokakların çamur olması ve bazı ihmaller seçimlerde de aleyhimize olmuştur” dedi. Alt yapı çok önemli Hiçbir makyaj yada üst yapının alt yapıdan daha öncelikli ve daha önemli olamayacağını savunan çay, “5 yıllık süre ve seçim sürecinde bu hususları vatandaşlarımıza gerekli şekilde anlatamadığımızı itiraf etmeliyiz. Nitekim Samandağ’ın ana yolu olan favvar çayından mağaracık sınırına kadar olan yolun karayollarına ait olduğun ve bu yolun AK Parti tarafından seçim nedeniyle bilerek ve isteyerek yapılmamıştır.
 
Buna da çoğu Samandağlı bilmektedir” dedi. Yalansız bir kampanya yürüttük 29 Mart yerel seçimlerinde CHP olarak dürüsbt siyaset adına ve CHP’ye yakışır, namuslu, dürüst, yetenekli ve şaibesiz adayları Hayrettin Dönger ile yola çıktıklarını hatırlatan çay, “Sayın Dönger ile birlikte gelecek kuşaklara örnek olacak şekilde namuslu ve demokratik bir duruş sergiledik. Parasız, rüşvetsiz, vaatsiz ve yalansız bir kampanya yürüttük.
 
Ancak seçim sonucuna saygılıyız. Halk bizi belediye de muhalefette görevlendirdi. Samandağ’ın çıkarları lehine olacak her türlü kararı destekleyecek, halkın çıkarları aleyhinde olacak her türlü kararın da karşısında olacağız” dedi. Tek parti CHP Türkiye’nin içinde bulunduğu bu zor dönemde, laik ve ulusal yapının tehdit altında olduğunun herkes tarafından net bir şekilde görüldüğünü de belirten çay, “Bu tehdit karşısında tavır koyabilen ve bu çizgisinden ödün vermeyen tek parti CHP’dir. Bizler kişisel çıkarlarımızı düşünmeden ülkenin geleceği için bölünmeden, parçalanmadın bu tehdidin karşısında kararlı bir şekilde ödün vermeden durmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir