İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Halkla Bütünleşeceğiz…

CHP Hatay ıl Başkanlığına adaylığını açıklayan Dt. Mehmet Güzelyurt, CHP Genel Merkezi’nde başlayan yeni sürecin verdiği güç ve motivasyonla; “aday olma! “ baskısına ve anti demokratik delege yapısının varlığına rağmen, tabandaki güçlü değişimin isteğine ve delegelerin kendi özgür iradeleriyle karar vereceklerine olan inancıyla aday olmaya karar verdiğini söyledi.Parti binasında düzenlediği toplantıda konuşma yapan Dr. Mehmet Güzelyurt, CHP’nin Hatay’daki son 10-15 yılını değerlendirildiği zaman, partinin sürekli bir kısır döngü içinde olduğunu ve bir kan kaybı yaşadığını herkesin görmekte olduğunu belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:”Bunların nedenlerini incelediğimizde, örgütte dar kadro anlayışının hakim olduğunu, politikalara değil, kişilere endeksli bir yapı oluşturulduğunu “küçük olsun benim olsun” anlayışıyla antidemokratik bir yapı oluştuğunu hepimiz yıllardır izliyoruz.
 
 
 
Türkiye’yi çağdaş demokratik bir yapıya kavuşturmayı hedefleyen bir partinin kendi içindeki bu anti-demokratik uygulamaları halkın partiye olan inancını ve güvenini kırmaktadır.Sorumluluk bilinciyle hareket eden bir grup partilinin çabalarıyla başlayan bu süreçte CHP Genel Merkezi’nde başlayan yeni sürecin verdiği güç ve motivasyonla; “aday olma!“ baskıya ve anti demokratik delege yapısının varlığına rağmen, tabandaki güçlü değişimin isteğine ve delegelerin kendi özgür iradeleriyle karar vereceklerine olan inancımla aday olmaya karar verdim.” Diş Hekimi Güzelyurt ıl başkanı olması halinde hedeflerini şöyle sıraladı: ”Halkla bütünleşmeyi sağlayacak; CHP’nin yeni politikalarını kentin en ücra köşelerine kadar taşıyacak yeni yönetim kadrolarının oluşturulması Partiden uzaklaşmış eski CHP’lilerin kucaklanması, en üst düzey yöneticiden en küçük çalışma birimlerine kadar parti çıkarları için sorumluluk alma ve çalışma bilincinin geliştirilmesi, eski alışkanlıkların terk edilerek birlik-bütünlük içinde hareket edilmesi ve Genel Başkanımızın söylemine uygun genç dinamik ve nitelikli kadroların, parti yönetim kadrolarında yer almasının önünün açılmasıdır. Yönetim anlayışımız şu ya da bu kişiyi bir yere taşımak değil, CHP’nin iktidar olmasını sağlayacak yeni politikaların kentin en uzak yerindeki insanımıza ulaşmasıdır.
 
 
 
Partimizin adı kişilerin değil, ilkeleri, politikaları ve yarattığı coşkusuyla alınmalıdır. Herhangi bir kişinin güdümünde olmayan, tabanın sağduyusunu temsil eden bağımsız yönetimlerin oluşturulması, biat kültürünün yerine liyakat kültürünün egemen olduğu bir örgüt anlayışının hakim olmasıdır!Yüzü sola, emeğe, halka dönük; geçmişteki tüm iyi niyetli çalışmaları göz ardı etmeyen, yepyeni genç CHP’nin oluşacağına olan inancımla hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir