İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Harbiye, Hayallerde Yaşıyor

Vali Lekesiz, “Harbiye, biraz hatıralarıyla yaşayan bir belde, bir kişinin, bir beldenin, bir ilin, bir devletin hatıraları hayallerinden fazla ise, o iyiye gitmez. 

 
 
 
Harbiye’nin de hayallerinin hatıralarından fazla olması gerektiğine inanıyorum”
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Vali M. Celalettin Lekesiz, Harbiyelilerin iftar sofrasına konuk oldu 
Harbiye Belediye Başkanı Hikmet Karaali’nin ev sahipliğinde Boğaziçi Otel’de gerçekleşen iftar sonrası konuşan Hatay Valisi Lekesiz, medeniyetlerin buluştuğu, sevginin, hoşgörünün merkezi, cennet gibi ilimizin cennet gibi köşesinde bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.
 
 
 
Harbiye’nin biraz hatıralarıyla yaşayan bir belde olduğunu dile getiren Lekesiz, bir kişinin, bir beldenin, bir ilin veya bir devletin hatıraları hayallerinden fazla ise, iyiye gidemeyeceğine vurgu yaparak, Harbiye’nin de hayallerinin hatıralarından fazla olması gerektiğine inandığını söyledi. 
 
 
 
Başta Harbiye şelaleleri olmak üzere, beldenin hak ettiği değeri bularak cennet gibi bir hale gelmesi için herkesin yapması gereken çalışmalar olduğunu belirten Hatay Valisi Lekesiz, şöyle konuştu.
 
 
 
“Binlerce yıllık tarihiyle gerçekten çok özel ilgiyi hak eden bir yer Harbiye. Ama bunun çok daha iyi olması gerekiyor. 
 
 
 
Burası, hiçbir özen gösterilmeksizin karmakarışık bir ortam içerisinde faaliyetlerini sürdürüyor. Bundan yaklaşık 10 ay kadar önce Harbiye Belediye Başkanımız ile tüm detaylarıyla Harbiye şelalelerini gezdik.
 
 
 
 ılgililerle konu ile ilgili çalışmaları yaptık. Harbiye şelaleleriyle ilgili kapsamlı bir projenin hazırlanması için Mustafa Kemal üniversitesi’nin Mimarlık Bölümü ve Ankara üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin Peyzaj Mimarlığı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Oğuz Yılmaz ile üç gün önce bir protokol imzaladık. 
 
 
 
ımzaladığımız protokole göre hazırlanacak projenin maliyeti olan yaklaşık 100 bin lira olacak. 
 
 
 
Bu paranın tamamını Hatay Valiliği olarak ıl özel ıdaremizden ödeyeceğiz. 1 Ağustos itibariyle projenin yapımına başlanılmıştır. Projenin bitim tarihi 29 Ekim 2012’dir.
 
 
 
 Bu projeler sadece Harbiye şelalelerinin bulunduğu yer değil, etrafı ile beraber bir bütün olarak planlanıp, tüm insani, medeni ihtiyaçlar düşünülerek hazırlanacaktır.
 
 
 
 Bu proje ile önemli olan şey, Harbiye’nin önüne bir hedefin, hayalin konmasıdır. Gönül birliğiyle, binyıllardır Hatay’ın topraklarında yapıldığı gibi yine sevgiyi esas alarak üstesinden gelinemeyecek hiçbir sorun olmadığına inanıyorum.”dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir