İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

HASıAD Çözüm Arıyor…

Hatay Sanayici ışadamları Derneği Başkanı Yahya Kemal Nalçabasmaz Cilvegözü Sınır Kapısı’nda yaşanan sorunları Ankara’ya taşıdı.
 
HASıD’tan yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi, “Bir süre önce Hatay Sanayici ve ış Adamları Derneği’nin Cilvegözü Gümrük Kapısı’nda yaptığı inceleme sonucunda hazırladıkları çözüm yolları raporunu açıklamış oldukları gibi Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e, Dış ticaretten sorumlu Devlet Bakanı Zafer çağlayan’a, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ali Boğa’ya, Dış Ticaret Müsteşar Yardımcısı Ziya Altunyaldız’a ve Gümrük Müsteşarlığı Gümrükler Genel Müdürü Umman Hamidoğulları’na elden teslim ederek gerekli görüşmeleri yapmışlardır.  
 
 
Hatay Sanayici ve ış Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Kemal Nalçabasmaz’ın Yüksek ıstişare Konseyi Başkanı ıhsan Aydeğer’le birlikte yaptıkları tüm bu görüşmelerde konunun oldukça ilgi çektiği, hükümete iletileceği ve çözüm için gerekli girişimlerin yapılacağı konusunda söz almışlardır.”
 
Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Başkan Nalçabasmaz, “ılimiz, hatta ülkemiz için öneminin tartışılamaz olduğu konusunda hem fikir olunan ülkemizin Ortadoğu’daki imajı ve ihracatımızın 2023 yılı hedeflerine ulaşması doğrultusunda HASıAD’ın yaptığı girişim oldukça ses getirmiştir. Görüşmelerdeki bakanlıklar temsilcilerini konuyu yerinde incelemeleri açısından Antakya’ya davette bulunduk. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ali Boğa ve Gümrük Müsteşarlığı Gümrükler Genel Müdürü Umman Hamidoğulları önümüzdeki günlerde HASıAD’ın konuğu olarak ilimizi ziyaret edeceklerini belirttiler. HASıAD, asli görevlerinden biri olan çevresel faktörlerin iyileşmesi konusundaki çabalarından biri olarak bu çözümünde de ses getirerek misyonuna devam etmektedir.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir