İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

HASıAD’ tan MKÜ Ziyareti…

HASıAD Yönetim Kurulu Başkanı ve göreve yeni başlayan Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda’ ya nezaket ziyaretinde bulundular.
 
Hasiad Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Kemal Nalçabasmaz  ve Yönetim Kurulu üyeleri Gülay Gül, Halit Yağcıoğlu ve Ali Bilir, Mehmet Ali Us, Semir Mullaoğlu, Cuma Bulgurcu, ömer Rifaioğlu, Selim Ergüvenoğlu, Sıdık önlen, Tahsin Kabaali, Seçil Akgöl Rektör Canda’ ya nezaket ziyaretinde bulundular.
 
Hasiad Başkanı Nalçabasmaz ziyaretlerinin amacının; HASıAD’ ın yeni Yönetim Kurulu üyelerini  tanıtmak, üniversite ile sanayi işbirliğini daha da geliştirmek için karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak olduğunu ifade etti.
 
Rektör Canda’ nın göreve geldiği günden beri Hatay için çok şeyler yaptığını ifade eden Nalçabasmaz “Sayın Rektörüm biz buradan ekmek yiyen işadamları olarak üniversite-sanayi   işbirliğini artırarak üniversitemiz bünyesinde Hatay’da “Tarım ve ınovasyon Merkezi” nin kurulması istiyoruz.
 
Rektörüm biz formaları giydik sahaya çıkmak için teknik direktöre ihtiyacımız var ve ayrıca sizin gibi önemli bir insanın derneğimizin fahri şeref üyesi olmasını talep ediyoruz.” dedi.
 
Hasiad üyelerinin ziyaretinden memnuniyetini dile getiren Rektör Prof. Dr. M. şerefettin Canda “üniversitenin mevcut olanakları ile sanayinin mevcut olanakları birleştirilerek bilimsel, teknolojik ve ekonomik alanda daha büyük işler başarılacaktır. Biz üniversite olarak sivil toplum kuruluşlarımızla sürekli işbirliği içerisindeyiz olmaya da devam edeceğiz.” dedi.
 
Ziyaretin sonunda HASıAD Yönetim Kurulu Başkanı Nalçabasmaz, Hatay’ a katkılarından dolayı Rektör Prof. Dr. M. şerefettin Canda’ya plaket sundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir