İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hatay bir dönüşüm yaşamaktadır…

Hatay Esnaf Odalar Birliği Başkanı A. Kadir Teksöz, “Hoşgörünün Yüzyıllık Türküsü: Antakya” belgeseline konuştu:
    “Hatay’ın kurtuluşunu inanç ve kültür turizminde görüyoruz!”
‘Marka Kent’ ve esnafın ekonomik olarak güçlendirilmesi hedefi doğrultusunda, Hatay Esnaf Odalar Birliği olarak yeni mobilyacılar sitesi, ayakkabıcılar sitesi çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Hatay Esnaf Odalar Birliği Başkanı A. Kadir Teksöz, “Hoşgörünün Yüzyıllık Türküsü: Antakya” Hatay belgeseline demeç verdi.
          Hatay’ın geleceğe dair olumlu bir dönüşüm yaşadığını söyleyen Hatay Esnaf Odalar Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
       “Hatay havaalanı ve üniversite yapıldıktan sonra  Hatay’daki insanların görüş ve düşünceleri olumlu yönde çok değişti, kentimiz gelişti. şu anda Vali’miz ve Belediye Başkanı’mızla birlikte, marka kent projesi kapsamında Hatay bir dönüşüm yaşamaktadır. Yeni müze, saray caddesi projesi, yeni uzun çarşı projesi, Sen Piyer kilisesi çevre düzenlemesi, inanç ve kültür turizmini geliştirmek konularında Hatay kentsel dönüşüm yaşamaktadır. Biz, gerek yurt içinde gerekse yurt dışındaki bütün hemşerilerimizi Hatay’a bekliyoruz.”
 
         Hatay Esnaf Odalar Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz, Türkiye’nin en büyük esnaf projesini yaşama geçirdiklerini de vurgulayarak, bu konuda şu bilgiyi verdi:
         “Avrupa Birliği fonlarından tamamı hibe olmak şartıyla, beş katlı hizmet binası şeklinde mobilyacılar ortak kullanım atölyesi kuracağız. Binanın üç katında atölye olacak. Bu atölyelerde son teknolojik donanıma sahip iş makineleri esnafımıza ve halkımıza hizmet verecektir. Hatay’da üç  önemli meslek dalı var; mobilya, ayakkabı ve Metal Sanayi  ( Oto Boya,Torna,Tesviye,Oto Motor )  Antakya Belediyesi’nin yer ayırdığı 210 dönüm alanda Yeni Ayakkabıcılar Sanayi Sitesi ile ıkinci Mobilya Sitesini de yapacağız.”
 
          Barış ve kardeşlik şehri Hatay’da yaşamanın ayrıcalık olduğuna dikkat çeken Hatay Esnaf Odalar Birliği Başkanı A.Kadir Teksöz, sözlerini şöyle bitirdi:
       “Burası çok özel bir coğrafya. Barış ve kardeşlik bu şehrin mayasında var. Farklı din, dil ve inançlara sahip vatandaşlar barış içinde birarada yaşıyor. Bununla da gurur duymaktayız. Bütün Türkiye’nin bu güzelliklerimizi görmesini istiyoruz. Bütün dünyayı şehrimizi görmeye davet ediyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir