İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hatay gençleri Avrupa’da…

Antakya’da faaliyet gösteren Hatay Gençlik derneğinden 7 genç Avrupa Birliği Gençlik Programları çerçevesinde Polonya’da gençlik değişimi projesine katılım göstermiştir.
 
Avrupa Birliği Gençlik Programları kapsamında Polonya’nın Poronin bölgesinde 20-29 Ağustos 2009 tarihleri arasında gerçekleştirilen Eylem 1.1. Gençlik Değişimine Hatay Gençlik Derneği 7 genç ile katılım göstermiştir. “Avrupa Kimliği – Ortak Amacımız” (European Identity- Our Common Goal) isimli kültürel projeye Türkiye’nin yanı sıra Polonya ve Ukrayna’dan da toplamda 42 genç katılmaktadır.
 
Halen Polonya’da bulunan gençler, Hatay ilini ve kültürünü farklı ülkenin gençlerine anlatmaktan ve tanıtmaktan memnuniyet duyduklarını bildirmektedirler.
 
Katılımcı Gençlerin ısimleri: Serkan Canak, Ece Canak, Serra Nalçabasmaz, Seda Takmaz, Burcu Karuserci, Volkan Ateş, Yasemin Gül.
 
AVRUPALI GENçLER HATAY’DA…
 
Hatay Gençlik Derneği 4-11 Eylül 2009 tarihleri arasında Antakya’da, Bulgaristan, Letonya, çek Cumhuriyeti, Romanya, Polonya, Litvanya gibi Avrupa’nın farklı ülkelerinden toplam 20 gence ev sahipliği yapacak olmanın heyecanını yaşıyor
 
 “ötekilerin ıçinde Kendini Bul” (Find Yourself in şe Oşers) isimli ve Kültürel çeşitlilik konulu Avrupa Birliği Gençlik projesi kapsamında ilimize gelecek olan gençler 7 gün boyunca şehrin kültürel yapısı ve tarihi dokusu hakkında bilgi sahibi olacaklar ve kültürlerarası öğrenme konularında eğitim alacaklardır.
 
“Kültürel çeşitlilik” konulu proje kapsamında, Hatay ilinin ve ülkemizin tanıtımına katkıda bulunmaktan ve bunların da ötesinde farklı ülkelerin gençlerinin barış, kardeşlik ve hoşgörü kenti Hatay’da bir araya gelerek birbirini tanıyacak ve kaynaşacak olmasından da ayrı bir mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyoruz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir