İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hatay; Huzur Dolu Özel Bir yer…

Hıristiyanların “Noel Bayramı” nedeniyle Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Antakya Rum Ortodoks Kilisesi’ne tebrik ziyaretinde bulundu.
 
Rum Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil tarafından karşılanan Vali Lekesiz, Hıristiyan alemi için önem taşıyan ‘Noel Bayramı’nın hayırlara vesile olmasını diledi.Vali Lekesiz, kentte yaşayan tüm Hıristiyan vatandaşların bayramını kutladığını belirterek, “Hatay tüm kesimlerin kardeşlik, barış ve huzur içerisinde yaşadığı özel bir yer. Bugün de Antakya merkezde yaşayan Hıristiyan vatandaşlarımızın Noel Bayramlarını kutlamak üzere ziyarete geldik. Onların sevincini, coşkusunu birlikte paylaşmak üzere buradayız. Bu birlik ve beraberliği yüzyıllarca yaşatmak hepimizin ortak görevidir” diye konuştu.
 
Ziyarette Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ıl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, ıl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, Vali yardımcıları Akgün Corav, Ali Muhittin Varol, Yalçın Yılmaz, Antakya Katolik Kilisesi Ruhani Lideri Domenico Bertogli, Ortodoks Kilisesi Ruhani Lideri Sami Sabagil ve vakıf yöneticileri hazır bulundu

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.