İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hatay’ ın Gururu…

Hataylı Milli Atlet Nilay Esen’in, madalya kazanması kentte sevinçle karşılandı. Milli Atletizm Takımı Antrenörü Mecit ölçer yaptığı açıklamada, Nilay Esen’in Avrasya Maratonu’nda 2 yıl önce 15 kilometrede üçüncülüğünün, geçen yıl da Belgrad’da Balkan şampiyonluğu bulunduğunu, 31. Avrasya Maratonu’nda ise 42 kilometrede üçüncülüğü kazandığını söyledi.
Yarış komitesi tarafından yapılan yanlışın Nilay Esen’i kamçıladığını ve madalya kazandırdığını ifade eden ölçer, şöyle devam etti:“Nilay için Avrasya Maratonu’nda 15 kilometre bayanlar yarışı için 30 TL katılım ücreti yatırdık. Yarışmadan bir gün önce listede Nilay’ın adını göremeyince şaşırdık. Hemen 30 TL yatırdığımız bankanın dekontunu gösterdik. Yarışma komitesi üyeleri hata olduğunu, Nilay Esen’in ancak 42 kilometreye katılabileceğini söylediler. Oturup Nilay ile konuştuk. Nilay, “Ben buraya Hatay adına yarışmaya geldim. Ne olursa olsun koşacağım” dedi. Tüm hazırlıklarımızı 3 aydır 15 kilometreye göre yapmıştık. Nilay gücünün üzerinde performans sergileyerek kürsüye çıkmayı başardı. Böylece ikinci kez milli atletler Bahar Doğan ve Lütfiye Kaya’nın ardından Avrasya Maratonu’nda bronz madalya kazandı.”
ESEN’ıN Avrupa kros şampiyonasına gideceğine inanıyorum…
14 Kasım Cumartesi günü ıstanbul Kuruçeşme Parkuru’nda Avrupa Kros Seçmelerine katılacaklarını ifade eden ölçer, “Nilay’ın seçmeleri kazanarak 13 Aralık Pazar günü ırlanda’nın Dublin kentinde yapılacak Avrupa Kros şampiyonası’na gideceğine inanıyorum” diye konuştu. ölçer, Nilay’ın performansının zirvesinde olduğunu, en büyük hedeflerinin 2012 yılında Londra’da yapılacak Olimpiyat Oyunları’na katılmak olduğunu kaydetti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir