İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hatay’ lı Dansçıların Başarısı…

Geçtiğimiz hafta Antalya ilinde gerçekleştirilen 5-6 Aralık 2009 tarihli Türkiye Kulüplerarası Salsa Dans şampiyonası’ nda Hatay ilini temsilen Yeşim Teker’ in antrenörlüğünü yaptığı Latin Dans Jimnastik Gençlik Spor Kulübü adına yarışmacı olarak katılan ve sergiledikleri muhteşem danslarıyla ikincilik alan Bilal Can Teker ve partneri Sedef Sultanoğlu Gümüş madalya ile, üçüncülük derecesini alan H.Aygün Teker ve partneri Seval Aslan Bronz  madalyalarla ilimize başarılı bir dönüş yaptılar.
 
Dans Sporları Antrenörü Yeşim Teker yaptığı açıklamada: ” Kulübümüzün katıldığı ilk yarışma olmasına rağmen böyle bir başarı elde etmek bizim için gurur verici bir duygu.Dansçılarımızın yarışmada Hatay ilimizi en iyi şekilde temsil ettiklerine inanıyorum ve onları bu başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Kulübümüzün henüz ilk katılımıyla elde edilen bu büyük başarı öncülüğünde, ilerleyen dönemlerde yapacağımız yoğun çalışmalar neticesinde daha üstün başarılar elde etmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Aynı zamanda halkımızın ve hatta çocuklarımızın yoğun bir tempoda çalışmaları sonucunda ortaya çıkan ve günümüz hastalığı olarak bilinen stresten kurtulmalarının tek yolunun spor yapmak olduğunu belirten Yeşim Teker, halkımızın bu konuda daha duyarlı olmasını istiyor. Sağlıklı bir yaşam için yediden yetmişe bütün vatandaşlarımızı spor yapmaya davet ettiğini belirtti.
 
Dans Sporları Antrenörü Yeşim Teker: ” Spor hayatına 8 yaşında jimnastik yaparak başladım. Diğer yandan dansı da çok sevdiğim için sürekli dans ediyordum. Dansa ağırlık vererek Türkiye’ nin çeşitli dans okullarında eğitim gördüm. Uzun uğraşlarım neticesinde Dans Antrenörü oldum.şu anda çeşitli branşlarda yarışmacı hazırlıyorum.ılk yarışmada dereceye girdiğimiz için çok mutluyum ” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir