İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hatay PMYO’ da Sevinç…

HATAY – Hatay Polis Meslek Yüksek Okulu 2009-2010 eğitim-öğretim dönemi öğrencileri mezuniyet sevincini aileleri ile birlikte hissetti.

öğrenciler; Türk bayrağı, anayasa ile silah üzerine ant içerek polis olmanın gururunu yaşadı. Törende Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz konuşma yaptı. Hatay Valisi Lekesiz: “Polislik topluma dönük, insana yönelik şerefli bir meslektir” dedi… Konuşmasının devamında öğrencilere hitap eden Vali Lekesiz mezun olan öğrencileri kutlayarak: “Huzur ve asayişin sorumlusu siz olacaksınız. Burada öğrendikleriniz ömür boyunca size kılavuzluk edecek. Topluma huzur ve güven vereceksiniz. Polis toplumun vitrini ve aynasıdır. Devletin gülen yüzünü göstermenin yanında ayrıca devletin azim ve kararlılığını da göstereceksiniz.” dedi.

Hatay Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Saim öksüz de mezun öğrencilere ‘genç polisler’ şeklinde hitap ederek başladığı konuşmasında: “Emniyet mensubu olmanın ayrıcalığını ve ağırlığını bir şeref nişanesi olarak taşımak en büyük hedefiniz olmalıdır. Giymiş olduğunuz üniformanın yükümlülüğünü ancak sizlere verilen görevleri tam yerine getirmeniz, karşılaştığınız vakalarda temel hak ve özgürlüklere riayet etmenizdir.” diye tamamladı.

Bu mutlu günde çocuklarını yalnız bırakmayan aileleri, töreni baştan sona dek fotoğraf ve kamera ile görüntüleri ile belgeledi.

Törende, dönem birincisi yaş kütüğüne plaket çaktı, ilk ona giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından diplomaları ve ödülleri verildi.
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir