İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hatay şehitlerine ağlıyor…

Bir maden ocağının iki gün önce basılıp özel güvenlik görevlisinin şehit edildiği Hatay’ın ıskenderun ılçesi’nde, Deniz üs Komutanlığı’na bağlı ıkmal Destek Komutanlığı’na PKK’lı teröristlerin düzenlediği roketatarlı saldırıda 6 asker şehit oldu, 9 asker yaralandı.

PKK’nın uzun süreden beri üstlenmeye çalıştığı Amanos Dağları eteğinde, ilçenin girişindeki Liman Kapısı bölgesindeki Deniz üs Komutanlığı’na bağlı birliğe, dün saat 00.40’ta, otoyoldan roketatarlı, ardından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Askerlerin de karşılık vermesiyle bölgede kısa süreli çatışma çıktı. Saldırıda açılan ilk ateş sırasında 3 asker şehit olurken, yaralılar Deniz Hastanesi ve ıskenderun Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Ancak yaralılardan durumu ağır olan 3’ü daha kurtarılamayarak şehit oldu. Saldırıdan sonra kaçan teröristlerin yakalanması için ilçede geniş çaplı güvenlik önlemleri alındı. ılçe giriş ve çıkışları kontrol altına alınırken, özel Harekât ile Terörle Mücadele şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri, operasyonlar başlattı.
ıskenderun Belediye Başkanı CHP’li Yusuf Civelek, haince bir plan uygulandığının anlaşıldığını belirterek, Devlet Hastanesi’ndeki yaralıları ziyaret etti.

şehitlerimizin kimlikleri

Deniz üs Komutanlığı’na bağlı ıkmal Destek Komutanlığı’na düzenlenen roketli saldırıda şehit düşen askerlerin; Kenan Oğuz Arbay, ısmail Kuntel, Erol Kaplan, Serhat Aslan, ümit Akbulut ve Erhan Terlemez olduğu açıklandı.

Yaralılardan tedavileri süren 5’inin Mehmet Aynur, Osman Toplar, Süleyman Kılıç, Taner Adıyaman, Nedim çapıntüre olduğu belirtildi.

üç askerimiz GATA’ YA sevk edildi

 Hatay’ın ıskenderun ılçesi’nde Deniz üs Komutanlığı’na bağlı ıkmal Destek Komutanlığı’na teröristlerce yapılan saldırıda ağır yaralanan 3 asker, Ankara Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Hastanesi’ne (GATA) sevk edildi. şehitlerin cenazeleri ıskenderun Devlet Hastanesi’nden alınarak, askeri hastane morguna götürüldü.

Hain saldırının yapıldığı askeri birliğin yakınındaki Modern Evler Mahallesi’nde oturanlar büyük patlama sesiyle uyandıklarını, ardından silah seslerinin yankılandığı belirterek, teröristlere lanet yağdırdı.

Saldırı düzenlediği haberine alanlar yaralıların kaldırıldığı ılçe Devlet Hastanesi’ne akın etti. Burada bir grup hastanenin yaklaşık 800 metre ilerisinde bulunan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ilçe binasına yürüyerek, taşlı saldırıda bulundu. Polisin müdahalesi sonrası öfkeli grup parti binası çevresinden uzaklaştırıldı.

Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, olaydan sonra geldiği ıskenderun’da yetkililerle görüşüp, yaralıları ziyaret etti. Lekesiz, ilerleyen saatlerde olay ve operasyonlarla ilgili bir açıklama yapabileceğini söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir