İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hatay’da çete yok…

Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, AGC’de gazetecilerle bir araya geldi. Ziyaret sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kılıç, bir soru üzerine bir dönem Antakya sokak ve caddelerinde rahatlıkla dolaşan ve vatandaşa rahatsızlık veren çetelerin önüne geçildiğini söyledi. “Ne Antakya’da ne de Hatay’da çete yok. Olmasına, oluşmasına da müsaade etmeyiz. Hataylı sabah saat 08’de sokağa, caddeye çıkabilecek, sabahın 3’ünde de çıkabilecek. Halkın huzurunu bozmaya yönelik hiçbir girişime müsaade etmeyiz” diyen Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, Hatay polisinin tam kadro sokaklarda olduğunu hatırlattı. Suçu oluşmadan önce önleme konusunda ciddi bir çaba içine girdiklerini söyleyen Kılıç, “Bu nedenle tam kadro sokak ve caddelerdeyiz. Her alanda çalışmalarımız var. Son günlerde yapılan genel asayiş uygulamaları da bu kapsamda yapılıyor. Vatandaşımız polisini her yerde görecek. Bunu halkın huzuru ve güvenliği için yapıyoruz” dedi.
 
 8 NOKTAYA DAHA KAMERA
Açıklamasına devamla kentin güvenliği için temeli atılan ve deneme safhasında olan Mobese kameralarından da söz eden Kılıç, Antakya’nın muhtelif noktalarına toplam 48 adet kamera yerleştirildiğini hatırlattı ve 8 adet daha monte edileceğini söyledi. Kameraların henüz deneme safhasında bulunduğunu anlatan Kılıç, deneme çekimlerinin tamamlanması ardından kameraların bilfiil devreye gireceğine işaret etti. Açıklamasında Trafik şube Müdürlüğünün de merkez binadan taşınarak eski Tekel binasına taşınacağının altını çizen Kılıç, bunun trafik yoğunluğunu azaltamaya yönelik bir girişim olarak nitelendirdi. Merkez de faaliyet gösteren şehit özen Polis Karakolu binasının fiziki koşullarından yakınan Kılıç, karakol için yeni bir yer arayışında olduklarını ve bu yerin muhtemelen Armutlu mahallesi olacağını anlattı.
 
 
SUçLULAR ELLERıNı KOLLARINI SALLAYARAK GEZMEMELı
ıllerde bulunan suç ve suça karışmış kişilerin ellerini kollarını sallayarak rahat bir psikoloji ile gezmelerinin önüne geçilmesinin gerekli olduğunu söyleyen Emniyet Müdürü Kılıç, “şuan Antakya merkezde 48 mobese kamerası deneme amaçlı olarak faaliyette, bunlara ek olarak yine önümüzdeki günlerde yeni eklemeler de yapılacaktır” diye konuştu.
 
 
NEVRUZ BıR BAYRAMDIR
Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de Nevruz kutlamalarının yapılacağını söyleyen Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, “Hatay’da da Nevruz kutlamaları yapılacak, herhangi bir sorun yok. Nevruz bir bayramdır, bayramlarda bayram gibi kutlanmalıdır. ılimizde provokatif olayların yaşanmaması için vatandaşımızın da uyanık olması gerekmektedir” şeklinde konuştu. Bir Gazetecinin “Polis vatandaşa görevi gereği kimlik sorabiliyor. Ancak vatandaş polise kimlik sorunca, bazen sorun yaşanıyor” şeklindeki yorumunu değerlendiren Kılıç, “öyle şey olur mu? Bu konuda kesin talimatlarımız var. Her polis memuru dileyen vatandaşa kimliğini ibraz etmek zorunadır. Bunun dışında bir şey olursa lütfen ilgili yerlere şikâyetçi olunuz” dedi.
 
 
AMACIMIZ HUZURU SAğLAMAK
Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç amaçlarının il genelinde huzuru sağlamak olduğunu belirterek, “Vatandaşlarımızdan bu anlamda büyük destek alıyoruz. Vatandaşımız bize hemen her konuda büyük yardımcı, bundan da büyük mutluluk duyuyoruz. Halkımızın huzuru bizim kırmızı çizgimizdir. Kanun önünde herkes eşittir ve eşit muamele görür, suç işleyen kimse olursa da gerekli ceza kanunlar çerçevesinde verilir” görüşünü dile getirdi

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir