İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hatay’da Gençlik Turnuvası…

Hatay’da ”19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ”Gençlik Kupası Tenis Turnuvası” sona erdi. Bayanlarda Ece şanıvar, erkeklerde ise Ali Bayar şampiyon oldular.
 
Saraykent Mahallesi Doktorlar Sitesi’nde Hatay’ın ilk ve tek sentetik kapalı tenis kortunda 19 Mayıs Perşembe günü başlayan, 12’i bayan toplam 30 sporcunun katıldığı turnuvaya büyük ilgi oldu.
 
Turnuvanın bayanlar finalinde güçlü rakibi Eylem Bap’ı yenmeyi başaran Ece şanıvar şampiyon olarak ödülünü, tenis kortunun kurucusu, Antakya Tenis ve Yüzme Spor Kulübü Başkanı Feder Bahçecioğlu’dan aldı. Bayanlarda üçüncülüğü ıkbal Yoğurtçu, dördüncülüğü ise Hatice Günenç elde etti.
 
Erkekler finalinde de Ali Bayar, rakibi Mehdi Duyan’ı yenerek turnuvanın şampiyonu oldu. Ali Bayar’a ödülünü tenis antrenörü Gökhan Cengiz verdi. Erkeklerde üçüncülüğü Sıtkı Ayzaran, dördüncülüğü ise Hikmet Yel elde etti.
 
 
Turnuvadan sonra konuşan Feder Bahçecioğlu, amaçlarının tenis sporunu kentte geliştirmek ve yaygınlaştırmak olduğunu, bu gibi turnuvalarla yeni yetenekler kazanıldığını sözlerine ekledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir