İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hatay’da yapı kalitesi yükselmeli…

Bayındırlık ve ıskan ıl Müdürü Ahmet Akaycan, birinci derece deprem bölgesi olan Hatay’da yapı kalitesinin yükseltilmesi için üstlerine düşen tüm görevleri yapacaklarını belirterek, “Yapı kalitesinin yükseltilmesinde taraf olan tüm kurumlar ile işbirliğine hazırız” dedi.
 
Akaycan, Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Hatay şubesi’nde düzenlenen toplantıda, deprem bölgesi içinde bulunan kentte, binalarda yapı kalitesinin daha da yükseltilmesi ve bu işlerle ilgilenen kuruluşlar arasında koordinasyon çalışmaları içerisinde olacaklarını söyledi.
 
Betonarme yapıların ana malzemeleri olan betonun kalitesinin izlenmesiyle ilgili Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Hatay şubesi’nin önemli bir görevi üstlendiğine dikkati çeken Akaycan, “Birinci derece deprem bölgesi olan Hatay’da yapı kalitesinin yükseltilmesi için üstümüze düşen tüm görevi yapacağımız gibi yapı kalitesinin yükseltilmesinde taraf olan tüm kurumlar ile işbirliğine de hazırız” diye konuştu.
 
GENç: ıLETışıMDE AKSAKLIğA MEYDAN VERıLMEYECEK
 
şube Başkanı Nizam Genç de yapı kalitesinin yükseltilmesi ve ilgili kuruluşlar arasındaki koordinasyonun temini ve problemlerin tartışılıp çözümlenebilmesi için bu tür toplantıların vazgeçilmez olduğunu belirtti. Hataylılara yapı alanında en iyi hizmeti verebilmek gayesinde olduklarını belirten Genç, ileriki aşamalarda ilgili kurum kuruluş ve odalarla işbirliğine girerek, Hatay’da mevcut kalifiye inşaat işçisi ve ustası yetiştirmek için gerekli çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.
 
Genç, denetim şirketleri ile beton santralleri arasında beton numuneleri alımında aksaklığa sebebiyet vermemek için iyi diyalogun kurulacağı hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını belirterek, şöyle devam etti: “Beton firmaları, laboratuarlar ve yapı denetim firmaları arasındaki iletişimde aksaklığa meydan vermemek için daha yakın işbirliğine gidilecek. Kalifiye eleman eksikliğinin giderilmesi ve mevcut elemanların yeterli düzeye getirilmesi için seminerler düzenlenmesine öncü olunacak.
 
Hazır beton santrallerinin de beton kalitesini etkileyecek elemanlarının yetişmesine gayret etmelerine, yapı sahibinin yapı ve malzeme kalitesi konusunda bilinçlendirilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasına karar verildi.” Toplantı Bayındırlık ıl Müdürü Ahmet Akaycan bu tür toplantıların tekrarının yararlarını vurgulayarak en kısa zamanda tekrar toplanmak temennisiyle sonlandırıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir