İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hatay’daki LÖSEMı’liler Unutulmadı…

Ankara’dan gelen bir heyet, Antakya ve çevresindeki LöSEMıLı çocukların ailelerini ziyaretle yardımda bulundu, sosyal ilişkiler güçlendirildi…
 
Kısa adı LöSEV olan “Lösemili çocuklar Vakfı” adına iki kişilik bir heyet geçtiğimiz hafta içinde ilimize gelerek Antakya ve çevresindeki lösemili çocuklarla özel ilgilendi, aileleriyle görüştü ve yardımda bulundu.
 
LöSEV adına Ankara’dan gelen Sosyal Hizmetler sorumlusu Seda Sertcan ile Halkla ilişkiler sorumlusu Büşra Yalçın’ın 48 saatlik Antakya ziyaretinde çok sayıda lösemili hasta ile yakınına ulaşıldı, geniş kapsamlı bir toplantı da gerçekleştirildi.
 
Sağlık Müdürlüğü’ndeki toplantıda lösemili çocuk ailelerine gerekli bilgiler verildi. Antakya ziyareti konusunda açıklamada bulunan heyet üyeleri Büşra Yalçın ile Seda Sertcan, yurdu karış karış dolaştıklarını, bu çerçevede lösemili çocuklar ile ailelerine hizmetler götürülürken sorunların da dinlendiğini çözüm yolları arandığını söylediler. Antakya ve çevresindeki lösemili çocukların evlerine ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirten YALçIN ve SERTCAN vakfın çalışmaları konusunda şu bilgileri verdi:
“LöSEV Lösemili çocuklar Vakfı Ailelerine sahip çıkarak verdiği hizmetlerle ailelerin zorunlu yaşam mücadelesinde fark yaratıyor. Lösemili çocuklar ve ailelerinin % 85’inin dar gelirli olduğunu yaptığı bilimsel araştırmalarla ortaya koyan LöSEV, bu ailelerden % 11’inin hiçbir geliri ve sosyal güvencesi olmadığını da tespit etmiştir. Bu doğrultuda bir taraftan bu pahalı hastalıkla mücadele edip bir yandan da hayatlarını sürdürmeye çalışan lösemili ailelerimiz maalesef yoksulluğun pençesinde parçalanmakta ve dağılmaktadırlar. LöSEV beslenmeden giyime, yakacaktan kırtasiyeye, bir ailenin tüm ihtiyaçlarını göz önünde tutarak yıl boyu hizmetler ulaştırmanın yanı sıra, Samsun’dan Hatay’a; Van’dan ızmir’e dek tüm sene boyunca ailelere düzenli ziyaretler ile paylaşımlarda bulunmakta ve sorunlar için yerinde tespitler yapmaktadır. Toplantılarda ailelerimizin birbirleriyle tanışmaları sağlanarak, çocuklarımıza hediyeler dağıtılmaktadır. Ayrıca ziyaret edilen illerde Valilik, Emniyet, Belediye, ıl Sosyal Hizmetler Müdürlüğü gibi resmi ziyaretleriyle sorunlar mülki idare ile paylaşılmakta, üniversite ziyaretleriyle gönüllü çalışanlarla buluşulmaktadır. LöSEV Lösemili çocuklar Vakfı 10 yıl önce 30 çocukla başladığı hizmetlerini bu gün ülke genelinde kayıtlı 5000’den fazla lösemi hastası çocuk ve onların ihtiyaç sahibi aileleri ile dur durak bilmeden sürdürmektedir.”
 
LöSEV Heyeti üyeleri SERTCAN ile YALçIN, Pınar süt ürünleri desteğinde ailelere gerekli yardım paketlerinin evlerine kadar götürülerek teslim edildiğini bu tür destek ve ziyaretlerin, toplantıların ileriki süreçte arttırılarak sürdürüleceğini söyledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir