İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hatay’dan Avrupalıya Kültür Dersi…

Hatay Gençlik Derneği’nin Bulgaristan, Letonya, çek Cumhuriyeti, Romanya, Polonya, Litvanya gibi Avrupa’nın farklı ülkelerinden gelen 20 katılımcı ile yürütülen projesi devam etmektedir.
 
Konuya ilişkin HGD Halkla ılişkiler Sorumlusu Serkan çanak yapığı açıklamada; “ötekilerin ıçinde Kendini Bul” (Find Yourself in şe Oşers) isimli ve Kültürel çeşitlilik konulu Avrupa Birliği Gençlik projesi kapsamında Avrupalı gençlere eğitim verildiğini söyledi. çanak; Proje kapsamında kentimizin her köşesini tanıma fırsatı bulan Avrupalı gençlerin, Antakya’nın tarihi dokusuna, yerel lezzetlerine, doğal güzelliklerine ve kültürlerin barış içerisinde yaşamasına hayran kaldıklarını dile getirdi.
 
çanak, açıklamasına şöyle devam etti; “Kültürel çeşitlilik, Sorun Giderme Yönetimi, Avrupa Vatandaşlığı, kültürlerarası öğrenme gibi konularda katılımcılara verilen ve Avrupa Komisyonu ve Türkiye Başbakanlık Ulusal Ajansı tarafından desteklenen eğitim içerikli projenin eğitmenliğini tecrübeli gençlik eğitmeni Koray Cengiz yapmaktadır. Proje 11 Eylül’de sona erecektir.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir