İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hatay’ın sesi duyulacak

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet çinçin, dünyada büyük turizm organizasyonlarından biri olarak kabul edilen ve 2009 yılında 178.971 ziyaretçinin ziyaret ettiği ITB Berlin Fuarı’nın (şe International Tourism Bourse) bu yıl 10-14 Mart tarihlerinde ziyaretçilere kapılarını açacağını, her yıl farklı bir ortak ülkesi olan fuarın bu yılki ortak ülkesinin Türkiye olacağını söyledi.
 
Almanya’nın Berlin kentinde yapılacak bu etkinliğe hemşehrimiz Nihat Sorgeç’in halen Yönetim Kurulu Başkanvekilliğini devam ettirdiği Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası ve Almanya Kültür Ataşeliği tarafından Antakya Medeniyetler Korosu’nun da fuar etkinlikleri çerçevesinde yapılacak organizasyonlara davet edildiğini belirten Başkan çinçin, ”Koromuz ayrıca, 10.03.2010-11.03.2010 tarihlerinde Berlin Katedralinde Türkiye’den ve Almanya’dan katılım gösteren ve içerisinde Almanya Başbakanı Merkel ve Almanya Federal Göç, Entegrasyon ve Mültecilerden Sorumlu Bakan Böhmer’in de bulunduğu 450 kişilik bir topluluğa konser verecek.
 
ITB Berlin fuarına ülkemiz her yıl Kültür ve Turizm Bakanı düzeyinde katılım göstermekte olup, 2010 yılında fuarın ortak ülkesinin Türkiye olmasından hareketle Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın fuara katılımı beklenmektedir” açıklamasında bulundu.
 
öZFIRAT: MAYIS AYINA KADAR KONSERLERıMıZ VARMedeniyetler Korosu Dernek Başkanı Yılmaz özfırat, Belin’den gelen davet üzerine 10 Mart’ta bir konser düzenleyeceklerini, 11 Mart’ta Almanya’da, 12 Mart’ta da Viyana’da bir konser vereceklerini söyledi.
 
özfırat, “Türkiye’ye döndükten sonra ise 26 Mart’ta ıstanbul’da Beyoğlu Belediyesi’nin organize ettiği etkinlikte bir konser vereceğiz. 15 Nisan’da Lions Kulübü’nün okul yapımı için Adana’da, 18 Nisan’da Kutlu Doğum Haftası nedeniyle yine Adana stadyumunda bir konser vereceğiz. 29 Nisan’da Mardin’de, 4 Mayıs’ta ıstanbul’da, 5 Mayıs’ta Eskişehir ve 25 Mayıs’ta yine ıstanbul’da konser vereceğiz” açıklamasında bulundu.
 
Avusturya’nın Hatay Fahri Konsolosu Mehmet Kılıçlar da koronun 13 Mart’ta Avusturya’nın Türkiye Büyükelçiliği tarafından verilecek resepsiyona katılacağını ifade etti.Koronun, kentin ve Türkiye’nin tanıtımına büyük katkılar sağladığını ifade eden Kılıçlar, “Berlin’den sonra Avusturya’da da hoşgörü kenti ve barışın simgesi durumundaki Hatay’ın sesi duyulacak ve bir kez daha tüm dünyaya örnek olacaktır” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir