İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hataylı Atlet Dünya şampiyonasında…

Atletizm Milli Takımı Antrenörü Mecit ölçer, barajı aşmayı başaran Emine Hatun Tuna’nın Fransa’da gerçekleştirilecek ”Yıldızlar Dünya şampiyonası”na katılacağını söyledi.
 
 
ölçer, yaptığı açıklamada, 14-15 Mayıs’ta Adana’da yapılan ”Yıldızlar Türkiye şampiyonası’nda bin 500 ile 3 bin metrede birinci olan Tuna’nın 6-10 Temmuz tarihleri arasında Fransa’nın Lillie Kenti’nde gerçekleştirilecek Yıldızlar Dünya şampiyonası’na katılmaya hak kazandığını kaydetti.
 
 
 
Tuna’nın, Fransa’nın ardından 23-30 Temmuz tarihleri arasında Trabzon’da gerçekleştirilecek ”11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları’na da (EYOF) katılacağını ifade eden ölçer, şöyle devam etti: ”5 yıldır atletizm yapan Emine Hatun Tuna’nın, kısıtlı olanaklara rağmen Ankara’da yapılan Balkan ülkeleri şampiyonası’nda Balkan ikinciliği ve Slovakya’da yapılan Liseler Dünya şampiyonası’nda üçüncülüğü bulunmaktadır.
 
 
 
Geçen hafta Adana’da yapılan Yıldızlar Türkiye şampiyonası’nda bin 500 ve 3 bin metrede Türkiye şampiyonu oldu. Barajı aşan Tuna, Fransa’da yapılacak ‘Yıldızlar Dünya şampiyonası’na gidecek. Tuna, daha sonra da Trabzon’da yapılacak 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları’na katılacak.
 
 
 
 
Her iki yarışta Tuna’nın dereceye gireceğine inanıyorum. Atletizm Federasyonu’nun katkısıyla Antalya, Eskişehir ve Kayseri’de 3 ayrı kamp yapan Tuna, formunun zirvesinde. Henüz 16 yaşında olan Emine Hatun Tuna’yı geleceğin Süreyya Ayhan’ı olacak görüyoruz. Sponsor kuruluşlardan destek bekliyoruz.” 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir