İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hava Kirliliğinde Taviz Yok…

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, soba ve kalorifer kazanlarını doğru yakmayarak hava kirliliğine neden olanlar hakkında cezai işlem yapılacağını ve sorumluların 140 lira idari para cezasına çarptırılacağını söyledi.
 
 
 Kontrol ve denetimler için Antakya’ da 9 kişilik bir ekip oluşturulduğunu anlatan Vali Lekesiz, “Havanın temiz tutulması çok önemlidir. Bu yıl çalışmaları daha sıkı tutacağız. Kurulan denetim ekipleri mesai kavramı olmadan çalışacaklar” dedi. Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından dağıtımı yapılan yardım kömürlerinin halk arasında hava kirliliğine neden olduğu yönündeki bir gazetecinin sorusunu da yanıtlayan Vali Lekesiz, “ıl çevre ve Orman Müdürlüğümüz tarafından bu konudaki ölçümler yapılmaktadır. şu an için değerler standartlarda olduğu gibidir. Ancak eğer öyle bir durum tespit edilirse, kaç ton olursa olsun onu geri gönderir yenisini isteriz. Bu konuda taviz vermeyiz. Herkes müsterih olsun” dedi.
 
Havası temiz olan 23 il arasındayız…
ülkemizde hava kirliliğinin 1 ve 2. sınıf şeklinde iki ayrı kategoriye ayrıldığını hatırlatarak konuşmasını sürdüren Vali Lekesiz, ilimiz Hatay’ ın hava kirliliğinde havası en temiz olan 23 il arasında bulunduğunu söyledi. Hatay’ da sadece ıskenderun ve Dörtyol ilçelerinin 1. dereceden hava kirliği yaşadığını anlatan Lekesiz, “Hava kirliliğinde 1. dereceden kirli olan il sayısı ülke genelinde 51, 2. dereceden ise 23 il var. Havası temiz olan bu 23 il arasında Hatay’da var” dedi. Konuyla ilgili çalışmaların aralıksız sürdürüleceğinin altını çizerek sözlerini bitiren Vali Lekesiz, hava kirliliği konusunda taviz vermeyecekleri mesajını yeniledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir