İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hayırseverler yurdu Hatay…

     Halen bünyesinde barındırdığı 14 derslik ile öğretim vermeye devam eden Antakya Kız Teknik ve Meslek Lisesine ek bina geliyor.
 
   Hayırsever Mehmet Cavit Mıstıkoğlu tarafından inşa edilecek olan ek bina 32 derslikli olacak ve bir yıl içinde bitirilecek. Annesi Yıldız Mıstıkoğlu ile babası Selahattin Mıstıkoğlu’nın adını yaşatacak adımı dün Hatay Valiliğinde imzaladığı protokolle atan hayırsever M. Cavit Mıstıkoğlu, tahminen bir milyon 700 bin liraya mal olması beklenen uzay çatılı ek binayı önümüzdeki yıl Hatay’ın kurtuluş tarihi yıldönümüne yetiştireceğini söyledi.
 
   Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç, hayırsever Mıstıkoğlu’nun annesi Yıldız Mıstıkoğlu’nun da hazır bulunduğu protokol imzalama töreni sırasında kısa bir konuşma yapan Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, hayırsever Mehmet Cavit Mıstıkoğlu’na eğitime yaptığı bu katkı nedeniyle teşekkür etti.
 
 ıpekböceği atölyesi ve müzesi…
 
    Edinilen bilgilere göre, ikili öğretim yapan Antakya Kız Teknik ve Meslek Lisesinde var olan çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Giyim üretim Teknolojisi, Yiyecek ve ıçecek Hizmetleri, El Sanatları Teknolojisi ve Grafik Fotoğraf Alanı bölümlerine ek bina ile birlikte ıpekböcekçiliği Atölyesi ve Müzesi eklenecek.
 
     Ek Binanın alt katının komple ıpekböcekçiliği Atölyesi ile Müzesine ayrılacak olması, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’i de memnun etti. 14 derslikli lise binası, 32 derslikten ibaret ek binanın bitimiyle birlikte 46 derslik olacak.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir