İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hedef Başarılı Öğrenciğe Ulaşmak…

Darüşşafaka Cemiyeti Genel Sekreteri Adnan Dovan, her yıl daha çok sayıda başarılı ve yetenekli öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.
 
 
Dovan, Hatay öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıda, ”Tam Burslu ve Yatılı Sınav” hakkında okul müdürlerine bilgi verdi.
 
Darüşşafaka Eğitim Kurumlarının babası hayatta olmayan, ailelerinin maddi olanaksızlıkları nedeniyle iyi eğitim fırsatı bulamayan öğrencilere ulaşmayı hedeflediğini ifade eden Dovan, şu an Hatay’dan 6 öğrenciye bu kapsamda eğitim verildiğini söyledi.
 
öğrencilerin ilköğretim 4. sınıftan lise son sınıfa kadar tam burslu ve yatılı, ıngilizce eğitim veren Darüşşafaka Eğitim Kurumlarından öğrenim görmesini sağlamaya çalıştıklarını belirten Dovan, ”Bu kapsamda Türkiye’nin çeşitli illerinde toplantılar yapıyoruz. Amacımız, düzenleyeceğimiz sınavla başarılı ve yetenekli öğrencilere ulaşmak. Böylece maddi durumu kötü olan öğrencilere eğitim fırsatı sunabilmek” diye konuştu.
 
Dovan, sınava başvuruların 29 Mayıs tarihine kadar devam ettiğini, öğrencilere yol göstermek adına okul müdürleri ve öğretmenlere büyük görev düştüğünü kaydetti.
 
Türkiye genelinde sınavların düzenlendiği merkez sayısının 16’dan 20’ye çıkarıldığını da hatırlatan Dovan, sınav merkezi olmayan illerden katılan öğrenci ve velilerin, ulaşım giderlerinin Darüşşafaka Eğitim Kurumlarınca karşılanacağını söyledi.
 
Darüşşafaka Eğitim Kurumu ılköğretim Müdürü Gülay Hacıoğlu da toplantıya katılan ilköğretim müdürlerine, öğrencilere sunulan imkanlar ile yapılan sosyal aktiviteler ve spor faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir