İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hedefimiz Kesintisiz Su Vermek

Samandağ’a bağlı Kurtderesi Mahallesi ile Vakıflı köyü arasında bulunan tepede yapımına başlanan su deposu, çalışmaları tamamlandı.
 
 
 
Haber Merkezi 
 
 
 
Samandağ’da yaz aylarında kendisini hissettiren su sıkıntısını çözecek su deposu inşaatının tamamlandığı bildirildi.
 
 
 
Samandağ Belediyesinin en önemli projelerinden biri olan “ıçme Suyu Deposu”nda incelemelerde bulunan Samandağ Belediye Başkanı Mişat Nehir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 6000 m3’lük su deposunun açılışını ilerleyen zamanlarda, halkın da katılımıyla gerçekleştirmeyi düşündüklerini belirti. 
 
 
 
Hıdırbey Köyü’nden, gelen isale hattı ile 6000 m3‘lük içme suyu deposu ıller Bankası’nın kredi desteği ile yaptırılan su deposunun kazı ve yapım işini üslenen yüklenici firma ve belediye yetkililerinden alınan bilgiye göre,  halk sağlığının etkileyebileceği hijyene ve seramiklerin su sızdırmazlık testi% 3’lük testi yapılmış ve arızaya neden olabilecek bütün testlerden başarıya geçmiştir. 
 
 
 
En son olarak ise su deposunu etrafını dış etkenlerden koruma amaçlı tel çit çekilmiştir.
 
 
 
Başkan Mişat Nehir, “mevcut şehir suyu toplam üç depoda 6 bin ton iken yeni su deposu ile 12 bin tona ulaşmış olacak. 
 
 
 
Yeni su deposu sayesinde Samandağ halkına kesintisiz su vermeyi hedefliyoruz. ıleride muhtemel yaşanacak su sıkıntılarına karşı şu an yeni inşa edilen Karaçay Barajından da yeni su depomuzu beslemeyi hedefliyoruz” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir