İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hedefimize her zamankinden yakınız…

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ ın 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle yayınladığı mesaj şu şekildedir.
 
“Kahraman ordumuzun cesaret ve fedakârlığının, tarih sahnesinden silinmek istenen milletimizin varoluş mücadelesinin en güzel örneklerinden biri de 30 Ağustos Zaferi’ dir.
 
Destansı istiklal mücadelemizi taçlandıran ve Misak-ı Milli hedefinin gerçekleştirilmesine zemin hazırlayan bu zaferle, Türkiye Cumhuriyeti’nin de temelleri atılmıştır.
 
Sayıca kat kat üstün bir ordu karşısında kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, milletimizin birlik ve beraberliğinden, hürriyet ve istiklalinden asla vazgeçmeyeceğini bir kere daha bütün dünyaya göstermiştir.
 
Milletimizin ortaya koyduğu bu yüksek ruh ve şuur her zaman canlı kalacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.
 
Bizler de, imkânsızlıklar içerisinde büyük fedakârlıklarla kazanılan bu zaferin verdiği güç ve cesaretle, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi koruyacak, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşıma hedefimizi mutlaka gerçekleştireceğiz.
 
Ne mutlu bizlere ki, bugün bu hedefimize her zamankinden çok daha yakınız.
 
Bu inanç ve coşkuyla, Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensupları ve bütün vatandaşlarımın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden ıstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir