İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hepimiz Zincirin Halkalarıyız…

Vali Lekesiz, “Bizler zincirin halkalarıyız. Bir zincirin gücü de hepimizin bildiği gibi en zayıf halkanın gücü kadardır. O ne kadar güçlüyse zincirin gücü o kadardır. Koptuğu zaman zincir dağılır.”
 
 
 
 
H.Bozok
 
 
 
 
Mustafa Kemal üniversitesi (MKü)Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, ıl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, ıl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Başoğlu ile bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve din temsilcileri, özel Kalem Dergisi tarafından “Kültür ve Tabiat Varlıklarının Korunması” kategorisinde “Yılın Valisi” ödülü alan Vali Mehmet Celalettin Lekesiz’e tebrik ziyaretinde bulundular.
 
 
 
 
MKü Rektörü Güder, ziyarette yaptığı konuşmada, Yılın Valisi seçilen Vali Lekesiz’i tebrik ederek, göreve başladığı günden bugüne Erzin’den-Yayladağı’na, Hassa’dan-Samandağ’a kadar il genelinde kültür ve tabiat varlıklarının korunması ve yaşatılmasında büyük gayret gösteren, il genelinde yürütülen tüm projelerin hem mimarlığını, hem de yürütücülüğünü üstlenerek kente sunduğu hizmetler ve katlılarından dolayı teşekkür etti. 
 
 
 
 
Bu ödülün asıl sahibinin Hataylılar olduğunu ve ödülü Hataylılar adına aldığını kaydeden Vali Lekesiz ise, hiç kimsenin yalnız başına bir şey yapamayacağını ifade ederek, “Bizler zincirin halkalarıyız. Bir zincirin gücü de hepimizin bildiği gibi en zayıf halkanın gücü kadardır. O ne kadar güçlüyse zincirin gücü o kadardır. Koptuğu zaman zincir dağılır. Dolayısıyla ilin tüm dinamikleri bir koordinasyon, uyum ve ahenk içerisinde aynı hedefe doğru gitmeli ki hep beraber eğitimde, sağlıkta, tarımda, turizmde hayatın her alanında sonuçlar alalım.” Dedi.
 
 
 
 
Alınan ödülün ilimiz adına çok anlamlı ve önemli olduğuna değinen Lekesiz, bugünü iyi değerlendirmek için geçmişin birikiminden beslenmek ve yararlanmak gerektiğini dile getirerek, bu anlamda kültür, tabiat ve tarihi değerlerimizin korunması ve yaşatılamasının önemli olduğunu kaydetti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir