İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Her Kesim Kendini ıfade Etmeli

Suriye’ye emperyalist müdahaleye hayır platformu 12 Eylül faşist darbesinin yıl dönümde tüm halkımızı faşizme ve Suriye’ye yapılan emperyalist müdahaleye karşı sokağa çağırıyor.
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
12 Eylül günü (Bugün) saat 17.30’da Eğitim-Sen il binası önünde bir araya gelerek ulus meydanında basın açıklaması gerçekleştireceklerini söyleyen platform üyeleri internet üzerinden gazetemize yaptıkları açıklamada şu görüşlere yer verdiler, 
“1 Eylül dünya barış günü vesilesiyle platform olarak 10 bin kişinin katılımıyla ses getiren bir basın açıklaması gerçekleştirdik.
 
 
 
 Suriye’ye uygulanan emperyalist politikaya ve AKP iktidarının işbirlikçiliğine karşı alanları doldurduk. Basın açıklamamızın ardından Vali Celalettin Lekesiz yaptığı açıklamalarla demokrasi mücadelesine kara bir leke sürmek istiyor. 
 
 
 
Hoşgörü ve kardeşlikle anılan kentimizi aldığı yasaklama kararlarıyla ülke ve dünya kamuoyuna olumsuz bir şekilde lanse ettirmiştir. Platform olarak bizler kararlılıkla kentimizde her kesimin kendini ifade etme özgürlüğüne sahip çıkabilmesi için Bugün alanlarda olacağız. Tüm halkımızı bekliyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir