İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Her Türlü Ayrıma Karşıyız

Arap Aleviliğini Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ak; “Hoşgörü kenti Antakya’da ne mezhep, ne ırk, ne dil, ne de din ayrımını istemiyoruz ve karşıyız”
 
 
 
H.Bozok
 
 
 
Arap Aleviliğini Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Ak Antakya Gazeteciler Cemiyeti’ni (AGC) ziyaret ederek bir basın açıklaması yaptı. 
 
 
 
Basın açıklamasında, Arap Aleviliğini Koruma ve Yaşatma Derneği olarak; Hoşgörü kenti olan Antakya’da ne mezhep, ne ırk, ne dil, ne de din ayrımını istemediklerini ve karşı olduklarını dile getiren Ak, “Bizler burada Hatay da Alevi, Sünni, Arap, Türk, Kürt, Ermeni, Hıristiyan kardeşliğini savunuyor ve bu kardeşliğin pekişmesi için güçlenmesi için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu kardeşliğimizi hiçbir güç bozamayacaktır.” şeklinde konuştu.
 
 
 
Antakya’nın barut fıçısı haline getirildiğini ileri süren Ak açıklamasını şöyle sürdürdü: “Antakya, Dünyanın dört bir yanından toplanan paralı teröristler ve El kaide militanları ile dolduruldu. 
 
 
 
Bu katil teröristler Hatay’ın her tarafında terör estiriyorlar. Hırsızlık, gasp, tehdit onlarca hatta yüzlerce olay yaptılar. Esnafımız bu olaylardan dolayı mağdur edilmiştir ve muzdariptirler.
 
 
 
 Sayın Valimizin bu olayları araştırmak için harekete geçeceğine tam tersine bir tavır alarak ilimizde hiçbir şey olmamış gibi davranmasını esefle kınıyoruz. Esnafımız ve halkımız mağdur durumdadır. Vatandaşın can ve mal güvenliği anayasanın garantisi altına alınmıştır. Sayın Valimiz ve emniyet müdürlüğü her vatandaşın can ve mal güvenliğinden birinci derece sorumludurlar.
 
 
 
 Bizler Arap Alevileri olarak; Hatay’daki terör kamplarının kapatılmasını istiyoruz. Bizler savaşa karşıyız. Türkiye-Suriye kardeşliğini savunuyoruz ve savunmaya da devam edeceğiz. Hz. Muhammed (S.A.V) bir hadisinde şöyle buyurmaktadır; ‘Fitne uykudadır, onu uyandırana lanet olsun’, Her zaman barış taraftarı olduk ve olmaya devam edeceğiz. 
 
 
 
Hatay Antakya da plastik mermi, biber gazı, gaz bombası ve tazikli su görmek istemiyoruz. Halkımız tedirgin, endişeliyiz. Bu olan olaylar sanki Hatay da değil de başka bir yerde ve savaş meydanlarını akla getiriyor. Hatay’ı bu hale getirenleri yani Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ı ve Sayın valiyi istifaya davet ediyoruz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir