İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hiç Bir Sebep Yok

Adalet Bakanı Ergin; “Bu ülkeyi oluşturan, sosyal dokuyu oluşturan yapının içerisinde bir tanesini çekip alırsanız, Türkiye olmaz orası, Türkiye’den başka bir şey olur.
 
 
 
 Bu yüzden her bir insanımızın son derece kıtmetlidir. Bu bilinçle birbirimize kenetlenip, geleceğe doğru, hedefe doğru yöneldiğimizde, hedefe ulaşmamamız için hiç bir sebep bulunmamaktadır
 
 
 
AA
 
 
 
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, bir dizi ziyaret ve açılış için geldiği Hatay’da, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Antakya Ticaret Borsası (ATB) ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından onurlarına Savon Otel’de verilen akşam yemeği ve Antakya Medeniyetler Korosu konserine katıldı. 
 
 
 
Ergin, gecede yaptığı konuşmada, Türkiye’nin geleceğe daha güvenle yürümesinin, sonraki kuşaklara daha sağlıklı bir ülke bırakmanın, işbirliğinin sürdürülmesine bağlı olduğunu belirtti. 
 
 
 
ülkeyi oluşturan 74 milyon insanın her birinin ülke için vazgeçilmez olduğunu ifade eden Ergin, şöyle devam etti: 
 
 
 
“Türkiye, son 10 yılda ekonomisinde, sosyal hayatında, geleceği inşa etme yarışında, altyapısını kurmada, bölgesinde ve dünyada rekabet etme noktasında çok önemli imkanlarla buluştu. 
 
 
 
Bu ülkeyi oluşturan, sosyal dokuyu oluşturan yapının içerisinde bir tanesini çekip alın, o Türkiye’den başka bir şey olur. 
 
 
 
Türkiye olmaz orası. Onun için her bir insanımızın kıymeti son derece yüksektir. Bu bilinçle birbirimize kenetlenip, geleceğe doğru, hedefe doğru yöneldiğimizde, hedefe ulaşmamamız için hiç bir sebep bulunmamaktadır.” 
 
 
 
Ergin, Türkiye’nin ve Hatay’ın gelişimi için özel sektör, kamu, merkezi idare, yerel yönetimler ve sivil toplumun büyük bir gayretle önemli bir süreçten geçtiğini ve geçmeye devam ettiğini söyledi. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir