İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hijyen ve Temizliğe Dikkat Edin…

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Hatay’ın ”Domuz Gribinde” ölümlü vakanın yaşanmadığı iller arasında bulunduğunu belirterek, ”ılimiz açısından endişe edilecek bir durum yok” dedi.
 Lekesiz, Korunmaya Muhtaç çocukları Koruma Derneği Hatay şube Başkanı Gül Ergüner ve yöneticilerini kabulü sırasında, bir gazetecinin, ”Domuz Gribinden dolayı okulların ikinci kez tatil edilip edilmeyeceği” yönündeki sorusuna, bölgede okulları kapattırmayı gerektirecek unsurun şu anda bulunmadığını söyledi. Kentte bugüne kadar 30 şüpheli vakaya rastlanıldığını anlatan Lekesiz, şöyle devam etti: ”Hatay çok şükür, ‘Domuz Gribinde’ ölümlü vakanın yaşanmadığı iller arasında. Hiçbir vatandaşımız hayatını kaybetmedi. ılimiz açısından endişe edilecek bir durum yok.
Bu bizim için sevindirici gelişme ama biz yine de tedbirimizi alacağız. Vatandaşlarımız hastanelere biraz kafa karışıklığı, biraz kaygı, birazda rahatsızlık nedeniyle başvuruyor. Hastanelerimize günde ortalama 25-30 başvuru yapılıyor. Tedavilerinden sonra yine ortalama bir günde taburcu oluyorlar. Konuyu titizlikle takip ediyoruz. Bayram tatilinde de okullarda ve dershanelerde dezenfekte işlemleri yenilenecek. Vatandaşlarımdan isteğim; sağlık görevlilerinin tavsiyelerine uysunlar. Başta hijyen ve temizliğe dikkat etsinler.”
 
ıhtiyaç Sahibi Vatandaşlarımıza Sahip çıkmalıyız…Lekesiz, Dernek Başkanı Ergüner’ den yapmış olduğu faaliyetler hakkında bilgi aldıktan sonra da, her şeyin devletten beklenilmemesini gerektiğini söyledi. Burada en büyük görevin sivil toplum kuruluşlarına düştüğüne dikkati çeken Lekesiz, ”Devlet her yere yetişmeyebilir. Sivil toplum kuruluşlarımızın katkılarıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sahip çıkmalıyız, onların gereksinimlerini birlikte karşılamalıyız. Bu ayrıca bir vatandaşlık görevi. Korunmaya Muhtaç çocukları Koruma Derneği’ nin çalışmalarını yakından takip ediyorum ve yapmış oldukları başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum” diye konuştu.
 Ergüner de hayırseverlerin katkılarıyla ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye çalıştıklarını, özellikle eğitime çok önem verdiklerini ifade etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.