İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hız Tutkunlarına Davetiye…

ıL Trafik Komisyonu tarafından Antakya’da başlatılan tek yön uygulamaları en çok trafik canavarlarının işine yaradı. özellikle Atatürk Caddesi ve Gündüz caddesinde gerçekleştirilen tek yön uygulaması ile birlilikte genişleyen yollar trafik canavarlarına adeta hız parkuru oldu.
 
Vatandaşlar ve sürücüler tarafından henüz benimsenemeyen tek yön uygulamalarının deneme süresi devam ederken, vatandaşlar hız tutkunları için önlem alınmasını istediler. Canımızdan korkuyoruz Kendilerinin de sürücüler gibi tek yön uygulamalarına alışmaya çalıştıklarını belirten vatandaşlar, “özellikle karşıdan karşıya geçerken çok korkuyoruz.Atatürk ve Gündüz caddesi buna bağlı olarak ınönü Caddesinin düz ve geniş olması hız tutkunlarının iştahını kabartıyor. Bunun önüne mutlaka geçilmelidir. Yetkililerden önlem almalarını bekliyoruz” dediler.
 
Ambulans yolu böyle olur mu? Tek yön uygulamalarının bazı caddelerde yanlış uygulandığını belirten vatandaşlar, “özellikle Cumhuriyet Caddesine giriş ve çıkışın değiştirilmesi en çok ambulansları etkiledi. Hastaneye acil hasta taşıyan ambulanslar direk caddeden ulaşmak yerine ara sokaklara itildi. Düşünün Devlet Hastanesine acil bir hasta götüren bir ambulans Adnan Menderes Caddesinden çıkacak. Kültür merkezinin önünden dönemeyecek. Ya eski TEDAş’ın oradan tekrar Cumhuriyet caddesine çıkıp yoluna devam edecek. Yani zaman kaybı çok olacaktır. Ayrıca ara sokaklardan geçtiği için vatandaşlarında canları tehlikeye girmiş olacak. Cumhuriyet Caddesine iniş ve çıkışlar eski haline getirilmeli” diye konuştular.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir