İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hizmet için maaş alıyoruz…

Hatay Valisi Nusret Miroğlu, vatandaşlık görevlerinin dışında, devletin iş ve işlemlerini yapmak için maaş aldıklarını bildirdi. Miroğlu, yazılı açıklamasında, kamu kurum ve kuruluşlarınca, il genelinde yürütülen çalışmaların hangi aşamada olduklarını ve sonuçlarının değerlendirilmesi amacıyla Mart ayı değerlendirme toplantısı hakkında bilgi verdi.
 
Bölgede hizmetlerin aksamaması konusunda uyarıda bulunan Miroğlu, şöyle devam etti:
 
“Kaymakamlarımıza ve tüm idarecilerimize sesleniyorum. Vatandaşlık görevimizin dışında, bizler bu devletin iş ve işlemlerini yapmak için maaşımızı alıyoruz.
Bu devletin iş ve işlemlerini yapmak için maaşımızı alıyorsak, yapacağımız işleri en kısa zamanda ve en iyi şekilde yapmakta da bizim görevimiz olmalıdır. Herkesin kendine düşen görevi zamanında ve en iyi şekilde yerine getirmesini istiyorum.”
 
YOLU, SUYU, OKULU OLMAYAN KöY KALMAYACAK
 
 Miroğlu, ilçe kaymakamlarının ilçelerindeki yapılan işlemlerin takipçisi olacaklarını belirterek, şunları kaydetti: “Sizlere söylüyorum yolu, suyu, okulu olmayan köyümüz kalmayacak. Vatandaşın sosyal güvencesine önem verilecek.
 
özellikle sağlık ve eğitim konusunda çağın ve teknolojinin bu kadar gelişmiş olduğu bir zamanda, artık hastane poliklinikleri önünde vatandaş kuyruklarının oluşmasına veya eğitim hususlarında sızlanmalara biz yöneticiler olarak artık izin vermemeliyiz. Sosyal Yardımlaşma Vakfına müracaatı olan vatandaşlarımızın inceleme işlemlerinin bir an önce yapılarak ihtiyacı olduğuna kanaat getirilenlere gerekli yardımın bir an önce yapılmalı.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir