İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hizmetler Tarafsız Sunulacak…

DTP Odabaşı Belde Belediye Başkan Adayı özgür Sönmez, geçtiğimiz hafta sonunda Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında, başkan seçilmesi halinde yapacağı projelerini anlattı.
 
DTP Merkez ilçe Başkanı Bülent Aksoy ve partililerinde hazır bulunduğu toplantıda, halkla yapılan ön görüşmelerde mevcut yapılanmalara yönelik bir alternatif yapılanmanın önemine ve zorunluluğuna değinildiğini belirten Sönmez, halkın, emekçilerin ve üretenlerin iktidarı olacaklarını ve “Halkımız bize borçlu değil, seçimi kazanmak için para dökmedik, sıfır maliyetle başladık bu mücadeleye, dolayısıyla biz halkımıza borçluyuz.
 
Mevcut düzen partileri seçim kazanmak için para aktarma dahil buna benzer etik olmayan bir sürü yol ve yöntem kullanmaktadırlar. Seçimlerin bu şartlarda alındığı toplumlarda iç kimsenin bu iktidarlardan hizmet beklemeye hakkı yoktur” dedi.
 
Sönmez, hayata geçirecekleri bir çok projeyle birlikte en acil uygulayacakları projelerini şöyle sıraladı: “Toplumun yarasını oluşturan baskı ve sömürüye en çok maruz kalan kadınlarımızın cinsiyet ayrımını ortadan kaldıracak eşit ve özgür birey olarak toplumda yer almaları konusunda çalışmalar yürütülecek siyasete ve sosyal aktivitelerde daha aktif katılmaları yönünde çalışmalar yürütülecektir.
 
Kadınların ve gençlerin belde yönetiminde söz ve karar sahibi olmalarını sağlayacak kadın ve gençlik meclisleri oluşması için imkanlar sağlanacaktır. Beldemizin hak ettiği kentsel yaşam projeleri hayata geçirilecek hizmetler tarafsız bir şekilde halkımıza sunulacaktır.
 
Belediye kaynaklarının belde halkının ekonomik ve yaşam ihtiyaçlarını karşılayabileceği projelere yatırım yapılmalıdır. Belediye bütçesi ve harcamaları şeffaf yerel yönetim anlayışı ile periyodik olarak çıkarılacak yayınlarla beldemizin bilgisine sunulacaktır. Eğitim sosyal sportif ve kültürel çalışmalara önem verilecek gençlerimizin bilgi yeteneklerini geliştirme olanakları sağlanacaktır.
 
Belediyemizin bünyesinde kurulu kütüphanenin geliştirilip işlerlik kazanmasına çalışılacaktır. Odabaşı halk komiteleri kurulacak beldeyi ilgilendiren kararlarda (Belediye kararları dahil) etkin olmaları sağlanacaktır.
 
Yapılacak projelerin hayata geçirilmesinde halkın onayına esas alınması kurulan mahalle komitelerinin sürece aktif olmaları sağlanacaktır. Beldemizde mevcut olan işsizliğin ortadan kaldırılması için belediyemizin bünyesinde alternatif çözümler üretilecektir.
 
Toplumumuzun bir diğer kanayan yarası olan uyuşturucuya karşı belde gençliğinin üretime sosyal ve sportif aktivitelere katılımları sağlanacaktır, uyuşturucuya karşı mücadele komiteleri kurulacaktır. Beldemizin fuhuşla ve her türlü yozlaşma ile eş değerde anılmaması için gereken çalışmalar yapılacak ve hak ettiği itibarla anılması yönünde mücadele edilecektir.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir